Турчинов пророкує ядерну війну за участю США, ЄС, Росії та Китаю

У середньостроковій перспективі цілком вірогідне зростання масштабів військових конфліктів у світі, які можуть перерости у повномасштабну війну із застосуванням ядерної зброї США, ЄС, Росії та Китаю
Depo.Влада
24 вересня 2015 11:44
ФОТО: depo.ua

Про це написав секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олександр Турчинов у своїй статті для американського журналу The American Іnterest.

На його думку, протистояння на Донбасі за багатьма ознаками, поряд з конфліктами на Близькому Сході, Північній Африці, між Китаєм з Японією і В'єтнамом, провокаціями КНДР проти Південної Кореї, є симптомом кризи глобальної системи міжнародної безпеки та дестабілізації світового порядку в цілому.

"Цілком імовірним у середньостроковій перспективі може стати значне зростання масштабів та інтенсивності зазначених конфліктів і виникнення нових зон нестабільності з все більш широким залученням, прямо або опосередковано, військових потенціалів таких країн як США, країн ЄС, КНР, РФ, Індії, Пакистану, Туреччини, Ірану, Ізраїлю та іш. Ці загрозливі тенденції можуть поставити світ на грань загальносвітового військового конфлікту, який може являти собою повномасштабну війну навіть із застосуванням ядерної та інших видів зброї масового ураження", - прогнозує Турчинов.

Крім того, за його словами, майбутнє ядерних арсеналів Росії - ключове питання глобальної безпеки, що має бути вирішене в тісній співпраці ядерних держав.

Більше міжнародних новин читайте у розділі Світ.depo.ua.