Турчинов приміряє крісло секретаря РНБО

Вже найближчим часом стане зрозуміло, чи вдасться Петру Порошенку і Олександру Турчинову вирішити питання про призначення екс-спікера секретарем Ради національної безпеки і оборони України
Depo.Влада
5 грудня 2014 23:20
ФОТО: depo.ua
Турчинов приміряє крісло секретаря РНБО
Турчинов приміряє крісло секретаря РНБО

Після виборів Верховної Ради, формування нового уряду та розподілу комітетів без начальства залишається лише один, хоч і той, що давно втратив колишню міць і вплив, але, тим не менш, потенційно має серйозні повноваження, орган влади - Рада національної безпеки і оборони. Після відставки Андрія Парубія з поста секретаря РНБО в серпні ця посада досі залишається вакантною. Петро Порошенко весь цей час не може визначитися з тим, хто все-таки її обійме. Називалися різні прізвища - навіть новоспеченого міністра інформаційної політики Юрія Стеця. Але він відмовився від цієї посади.

Зараз, за інформацією ДеПо, основною кандидатурою є колишній голова Верховної Ради Олександр Турчинов. Про переговори між ним і Президентом говорили ще до парламентських виборів. Однак тоді джерела в АП зазначали: Олександр Валентинович виставив Петру Порошенку певні умови, на які той не погодився.

«Враховуючи відсутність реальних повноважень в РНБО, Турчинов хотів зайняти в уряді Яценюка посаду першого віце-прем'єра, навколо якої зосередив би всіх силовиків. Однак президент не захотів посилювати колишнього в. о. президента», - говорили тоді в команді Турчинова. Однак після парламентських виборів і «прольоту» Турчинова повз спікерське і віце-прем'єрське крісло переговори стосовно РНБО поновилися.

«Олександр Валентинович не дуже комфортно почувається в Раді. Він шукає можливості реалізувати себе в іншій іпостасі. Тим більше що Гройсман не надто хоче бачити Турчинова в Раді, оскільки останній фактично виступає як опонент голові Верховної Ради», - говорять в «Народному Фронті». Але все знову впирається в повноваження глави РНБО. «Відповідати за війну і не мати повноважень - це не той варіант, на який погодиться Турчинов», - стверджують «фронтовики».

У разі якщо президенту і екс-спікеру вдасться домовитися і Олександр Валентинович все-таки поїде на вулицю Командарма Каменєва, 8, де розміщується РНБО, в керівництві фракції «Народний Фронт» у Верховній Раді відбудуться зміни. Потенційним головою фракції «НФ» при такому розкладі називають новоспеченого першого заступника голови фракції, комбата «миротворця» Андрія Тетерука, який, поступившись Парубію кріслом першого-віце-спікера, може стати головною людиною у фракції. Хоча б формально...