Турчинов обіцяє покарати оточення Януковича за палаючу нафтобазу

Усі причетні до трагедії на нафтобазі "БРСМ-Нафта" під Васильковом, будуть притягнуті до кримінальної відповідальності
Depo.Влада
11 червня 2015 19:12
ФОТО: depo.ua

Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов, передає depo.ua з посиланням на "Цензор.НЕТ".

За його словами, рятувальники продемонстрували мужність при боротьбі з вогнем і зробили все, щоб локалізувати пожежу, "навіть ціною своїх життів - троє рятувальників загинули при виконанні своїх обов'язків", загалом загинули п'ятеро осіб.

Секретар РНБО підкреслив, що боротьба з пожежею виявила надзвичайно низьке технічне оснащення пожежних: відсутність сучасних засобів захисту і гасіння.

"Це питання необхідно вирішувати якомога швидше, навіть в умовах надзвичайно складної фінансової ситуації, в якій перебуває Україна Тому що втрати від вогню значно більше, ніж витрати на нову техніку.", - сказав він.

Крім того, Турчинов підкреслив, що іншим питанням є незаконність будівництва нафтобази оточенням екс-президента Віктора Януковича "прямо за парканом військової частини, щоб безкоштовно використовувати логістичну інфраструктуру, побудовану військовими".

"Зараз вже можна говорити, що на території військової частини, яка обслуговувала Васильківський військовий аеродром, зберігався великий арсенал боєприпасів значної потужності", - зазначив він, додавши, що військові, захистивши в складних умовах склади від поширення вогню, який горів всього в десятках метрів, під керівництвом міністра оборони Степана Полторака "в надзвичайно складних умовах змогли вивезти весь небезпечний арсенал боєприпасів".

Турчинов також зазначив, що рішення про евакуацію людей з 10-кілометрової зони було скасовано лише після доповіді міністра оборони та керівника ДСНС про те, що вогонь більше не загрожує військовим складам.

Секретар РНБО наголосив, що актуальним питанням залишається боротьба з корупцією, "яка пронизала всю країну".

"Нафтобаза була побудована найближчим оточенням Януковича незаконно і без будь-яких дозволів. Більше того, слідство розглядає версію, що підпал був не випадковістю, щоб приховати нафтопродукти за якими проводилося слідство в МВС", - сказав він, додавши, що всі злочинці, причетні до цієї трагедії, а також ті, хто закривав очі на будівництво цього вогненебезпечного об'єкта біля військових арсеналів, будуть пригнуті до кримінальної відповідальності.

Турчинов повідомив, що є доручення відповідним органам провести перевірку всіх військових баз і арсеналів на предмет небезпечного сусідства та привести навколишню територію у відповідність з чинними нормативами та законодавчими актами.

"Хочу ще раз подякувати всім рятувальникам і військовим, які сумлінно виконують свій обов'язок і висловити співчуття сім'ям загиблих", - підсумував секретар СНБО.

Нагадаємо, що  сьогодні вдень на нафтобазі продовжували горіти три ємності

Довідка. Група "БРСМ-Нафта" володіє в Україні 147 АЗС і чотирма нафтобазами. Мережа належить на паритетних засадах екс-міністру енергетики та вугільної промисловості Едуарду Ставицькому і його партнеру Андрію Бібі.
У вересні в компанії заявили, що 50% -ва частка, що належала раніше Валентині Ушакової (родичка Ставицького), перейшла компанії Mellian Management Ltd, зареєстрованої в Белізі.