З життя флюгерів: Як Ляшко та Садовий заплуталися в бюджеті

Історія з торгами за ухвалення бюджету чудово демонструє цинізм наших політиків, які регулярно змінюють "свідчення" в залежності від того, чи вдалося їм домовитися про гроші на свої проекти
Depo.Влада
25 грудня 2015 17:50
ФОТО: depo.ua
З життя флюгерів: Як Ляшко та Садовий заплуталися в бюджеті
З життя флюгерів: Як Ляшко та Садовий заплуталися в бюджеті

Ухвалений вночі бюджет критикували мало не всі політичні сили. Втім, коли справа дійшла до голосування, виявилося, що низка політиків, які заявляли, що ніколи не голосуватимуть за цей документ, несподівано в останній момент натиснули "зелену кнопку".

Яскравий приклад – Олег Ляшко. Як відзначив губернатор Луганщини Георгій Тука, в переддень до голосування головний "радикал" країни заявляв, що "це - бюджет грабіжницький! Ми не будемо голосувати за такий бюджет!". Втім, вночі позиція Олега Валерійовича змінилася. Подейкують, що це сталося за допомогою чималих коштів, виписаних у держбюджеті на правильні проекти на рідній Ляшку Чернігівщині. Тому вже зранку Ляшко використовував абсолютно іншу риторику. "Якби ми не прийняли бюджет, це був би удар по курсу гривні, по обороні...", - заявив він. Втім, не Ляшком єдиним. Depo.ua вирішив згадати ще кількох "флюгерів", які різко змінювали свою точку зору під час минулого бюджетного тижня.  

22 грудня заступник голови фракції "Самопоміч" Єгор Соболєв заявив наступне: "Фракція "Самопоміч" у Верховній Раді не буде брати участь у голосуваннях у парламенті, поки не буде проголосований законопроект про призначення перевиборів мера Кривого Рогу". Зокрема, мався на увазі і бюджет. В результаті шантаж спрацював: і Рада ухвалила рішення щодо проведення повторних виборів у Кривому Розі. Втім, у партії Садового виявилася дуже коротка пам'ять. І вже за дві з половиною доби фракція відмовилася голосувати за бюджет.

Ще одна політсила, яка також відмітилася під час дискусій щодо ухвалення головного фінансового закону наступного року – "Відродження". Головним коментатором позиції цієї депутатської групи став Віктор Бондар, який активно виступав проти проекту бюджету-2016. 17 грудня він публічно заявив: "Бюджет на наступний рік - це бюджет соціального проїдання, пограбування та розвалу країни. У ньому закладено падіння соціальних стандартів майже на 30%, в ньому немає ніяких інфраструктурних проектів, цілей, що ми будемо відроджувати протягом року, як галузі піднімати з колін, щоб вони дали зростання економіки?!" Втім, 25 грудня з 23 депутатів, що входять у "Відродження" 21 депутат проголосував за. Більша одностайність спостерігалася лише у "Народному Фронті".

Цікаво також, що попри затяжну боротьбу з Києвом сімейство Балог також одностайно проголосувало за державний бюджет. Серед людей Коломойського теж рішення було ухвалено явно централізовано – але проти. Хоча ходили чутки, що "приватівці" таки підтримують бюджет в зв’язку з тим, що ВР дозволила таки позбавити мандата мера Дніпропетровську Бориса Філатова. Але паралельна історія з черговим затриманням Геннадія Корбана, вочевидь, пересилила.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада