"Це не шоу": Разумков розкритикував публічність проходження поліграфа "слугами"

Історія з підозрами у хабарництві нардепів та детектором брехні "занадто публічно відбувається"

"Це не шоу": Разумков розкритикував публ…

Про це заявив голова Верховної Ради Дмитро Разумков в інтерв’ю на "ICTV", передає Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

"Мені здається, що це трошки занадто публічно відбувається. Це все ж не шоу. Це повинно бути питанням роботи правоохоронних органів, якщо є такий фактаж", – сказав Разумков.

Спікер сподівається, що інформація про отримання хабарів депутатами фінансового комітету Верховної Ради не підтвердиться. У разі, якщо такі дії будуть доведені, нардепи мають понести покарання, визначене судом.

Нагадаємо, 24 жовтня депутат, якому пропонували хабар за голосування проти антикорупційного законопроекту №2047 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості", дав свідчення у Службі безпеки України.

Нардеп від "Слуги народу" Олександр Дубінський повідомив, що Офіс президента наполягає на тому, щоб народні депутати від фракції "Слуга народу", які входять до фінансового комітету Верховної Ради, пройшли детектор брехні.

23 жовтня Дубінський пройшов поліграф.

24 жовтня голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія пройшов перевірку на "детекторі брехні".

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія прогнозує, що результати розслідування у справі про спробу підкупу членів комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики з'являться за два тижні.

Після закінчення перевірки на поліграфі експерт заявив, що усі відповіді голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії були на його користь.

22 жовтня віцепрем'єр-міністр України Павло Розенко повідомив, що Офіс президента Володимира Зеленського висунув підозру 11 народним депутатам від партії "Слуга народу".

Екснардеп Сергій Лещенко зазначив, що у "Слузі народу" назріває великий розбір польотів через підозру, що 11 нардепів (або, принаймні, частина з них), які на фінансовому комітеті відмовились підтримати законопроект №2047-д щодо відміни корупційних схем (так званих майданчиків нардепа Антона Яценка), могли отримати за це хабарі по $30 тисяч.  

За даними Лещенка, "на сторону схематоза нардепа Антона Яценка" (схема "майданчиків-прокладок", які "паразитували" на державній "оціночній" базі ФДМУ) стали 11 "слуг народу": Ірина Аллахвердієва, Ольга Василевська-Смаглюк, Дар'я Володіна, Юлія Діденко, Олександр Дубінський, Вікторія Кінзбурська, Олексій Ковальов, Анна Колісник, Олексій Леонов, Анастасія Ляшенко, Євген Петруняк.

Довідка: Під час ухвалення бюджету на 2018 рік депутати створили так звані "майданчики Яценка" – це електронні майданчики-посередники між оцінщиками майна та електронною базою Фонду державного майна.

Посередники не здійснюють оціночної діяльності, вони просто пересилають дані й отримують за це з кожної операції оцінки від 500 до 1 800 гривень. У серпні 2018 року "Наші гроші з Денисом Бігусом" повідомляли, що лише за перший місяць роботи фірми, близькі до нардепа з "Відродження" Антона Яценка, "викачали" 23 млн на схемах посередництва.

Окремі депутати внесли до Верховної Ради законопроект №2047, який  дозволив би цю "схему" ліквідувати, але до ухвалення так і не дійшло.

Водночас, до законопроєкту №2047, був поданий альтернативний законопроєкт №2047-1, який підготували 19 народних депутатів від "Слуги народу" (наразі шість депутатів відкликали свої підписи).

Головна ідея №2047-1 – це закріплення монополії електронних майданчиків, розширення їх функціонування. Крім цього, проект пропонує усунути з процесу оцінщиків.

Одним з головних ініціаторів цього законопроєкту є депутат "Слуги народу" Олександр Качура. Він заперечує, що відстоює інтереси нинішніх майданчиків, які пов'язують з Яценком. За його словами, законопроєкт, навпаки, вирішує проблему монополії авторизованих майданчиків, тому що змінює процедуру і усуває бар'єри для виходу на цей ринок інших гравців.

Підозрюють, що частина депутатів могла отримати певну "винагороду" за блокування процесу знищення майданчиків.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme