Трамп довів до паніки команду Зеленського, – Данилюк

Запити США до президента України Володимира Зеленського оголосити про розслідування щодо діяльності родини політичного опонента Дональда Трампа – колишнього віцепрезидента США Джо Байдена – "струсонули" команду Зеленського

Трамп довів до паніки команду Зеленськог…

Про це заявив колишній секретар РНБО України Олександр Данилюк в інтерв'ю The Daily Beast, передає Depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

"Це створило некомфортну основу", але США та Україна все таки намагались сформувати дорожню карту співпраці між країнами", – зауважив колишній посадовець.

За словами Данилюка, посол США до ЄС Ґордон Сондленд перервав офіційні переговори 10 липня, раптово порушивши тему розслідування.

"Коли я написав цю дорожню карту (співпраці між США та Україною з низки питань, – ред.), ми обговорили її із Зеленським, пройшлись дуже детально по ній. І президент сказав: "Так, я це підтримую, це має бути основою для нашої співпраці", – згадує Данилюк.

Він не уточнив, чи згадувалась у цій "дорожній карті" військова допомога США, але сказав, що спектр питань був дуже широким і включав пропозиції експорту американського газу в Україну.

"Утім офіційна зустріч з американцями не закінчилась, як належить, тому що Сондленд, який був присутнім на зустрічі, перервав розмову, згадавши про вимоги Трампа до Зеленського погодитись на розслідування щодо Байдена. Незабаром після втручання у розмову Сондленда, Болтон закінчив офіційну зустріч. Ми мали говорити про "дорожню карту", натомість порушилося питання щодо розслідування", – додав Данилюк.

Він зазначив, що найбільше в американській команді переговорників довіряв радику з нацбезпеки США Джону Болтону.

"В цей час мені стало зрозуміло, якщо десь порушується американський закон, американці самі повинні з цим розібратися. Тоді я сказав, що є певні серйозні речі, які ми повинні обговорити і погодити між країнами. І саме туди ми маємо спрямовувати нашу увагу. І якщо ми говоримо про втягування нас у внутрішню політику … використовуючи нашого президента, який тільки заступив на цю посаду, який не має достатньо досвіду… це може все зруйнувати", – згадує Данилюк свою зустріч із американською стороною.

За його словами, телефонна розмова Трампа і Зеленського змінила розуміння ситуації.

"Стало чітко зрозуміло, що це питання (про розслідування щодо Байденів, – ред.) – це тема, яка хвилює особисто Трампа. Це було чітко зрозуміло", – стверджує Данилюк.

Він дізнався про замороження американської військової допомоги Україні з американських ЗМІ у серпні.

"Я був здивований і шокований. Тому що за кілька днів перед тим ми насправді зустрічались із Джоном Болтоном. Я з ним кілька разів зустрічався. І ми мали тривалі розмови. Останнє, чого я очікував – це прочитати статтю, що американська військова допомога була заморожена", – говорить Данилюк.

За його словами, коли стало відомо про замороження військової допомоги США, у команді Зеленського була паніка, мовляв, Зеленський був переконаний, що це якась помилка.

Тоді Данилюк, будучи секретарем РНБО, надіслав запити у Раду національної безпеки США, мовляв, що означає ця новина.

"Я так і не отримав відповідь", – додав Данилюк.

Нагадаємо, станом на 20 листопада понад $35 млн з приблизно $400 млн допомоги від США Україна досі не отримала.

Як відомо, наприкінці серпня ЗМІ повідомляли, що президент США Дональд Трамп попросив свою команду національної безпеки переглянути програму фінансування, відому як Ініціатива сприяння безпеці в Україні, щоб забезпечити використання цих грошей в інтересах Сполучених Штатів.

4 вересня стало відомо, що група американських сенаторів – республіканців і демократів – направила президенту США Дональдові Трампу лист із закликом без зволікання виділити $250 млн військової допомоги Україні.

Згодом адміністрація США та Конгрес підтримали рішення щодо розблокування безпекової допомоги Україні, яка передбачає загалом $391,5 млн.

Заступник держсекретаря США з політичних справ Девід Хейл на закритих слуханнях у Палаті представників конгресу заявив, що заморозити військову допомогу Україні наказав Трамп.

ЗМІ писали, що США "заморозили" допомогу Україні одразу після розмови Трампа із Зеленським.

Довідка: 25 вересня у Білому домі оприлюднили стенограму розмови Трампа й Зеленського. Відповідно до неї, Зеленський заявляв, що генпрокурор – 100% його людина, а Євросоюз мало допомагає Україні.

У США опублікували скаргу інформатора на розмову Трампа із Зеленським. Інформатор розповів, що новій українській владі натякали на те, що зустріч або телефонний дзвінок між Зеленським і Трампом залежатимуть від того, наскільки президент України виявить бажання співпрацювати з тих питань, які озвучували тодішній генпрокурор Юрій Луценко та адвокат Трампа Рудольф Джуліані. Йдеться про розслідування проти компанії, де працював син Джо Байдена.

Згодом ЗМІ "рознюхали", хто "злив" скандальну розмову Трампа і Зеленського.

31 жовтня Конгрес США дав старт процедурі імпічменту Трампа.

13 листопада у Конгресі США стартували публічні слухання щодо імпічменту Трампа.

19 грудня під час голосування в Палаті представників США затвердили звинувачення щодо Трампа за двома статтями ("перевищення повноважень" і "перешкоджання Конгресу"). Тепер питання про відсторонення глави держави від посади буде передано Сенату.

15 січня справу про імпічмент Трампа передали в Сенат США.

21 січня у США Сенат розпочав судовий процес щодо імпічменту Трампа.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme