Топ-5 популістів травня

"Антипопулісти" склали рейтинг головних популістів травня

Топ-5 популістів травня…

Попри значну кількість вихідних, минулого місяця популісти не відпочивали. Найгучніше вони обурювалися мовними квотами в телеефірі та забороною російських соцмереж. Але були й ті, хто завдяки своїм заявам потіснили з Олімпу навіть любителів Вконтакте.

Михеїл Саакашвілі, екс-глава Одещини

Михеїл Ніколозович знаний популіст, проте на саму гору рейтингу він заскочив уперше. А все завдяки гучному піару, влаштованому у кабінеті міністра юстиції Павла Петренка через реєстрацію Мінюстом фейкового "Блоку Саакашвілі". "Антипопулісти" у зв'язку з цим зазначали, що вчинок політика підштовхує до сумних роздумів, адже того ж дня молодики з "Нацкорпусу" вдерлися до приміщення Львівської облради.

"І чим від них відрізняється лідер "Руху нових сил", який всього за кілька років здійснив карколомний кар'єрний "злет" від президента Грузії і керівника Одеської області до ведучого шоу із собачою будкою і політика, який послуговується хуліганськими методами маргіналів?", резонно зауважили "Антипопулісти".

Андрій Білецький, народний депутат і лідер "Національного корпусу"

"Білий вождь" був номінований за обіцянки і далі захоплювати обласні ради на фоні фактично повної відсутності результатів його роботи в якості законотворця. Згідно з моніторингом активності народних депутатів, Білецький разом із екс-"регіоналами" Бакуліним і Богуслаєвим увійшов до списку нардепів, які минулого місяця жодного разу не голосували.

Оскільки результати законотворчої діяльності Білецького наближаються до статистичної похибки, а його піар-діяльність в якості правого популіста має високі показники, "Антипопулісти" запропонували депутатові скласти мандат і позмагатися з Вадимом Рабіновичем за статус головної телезірки.

Борис Філатов, мер Дніпра

Матюклива манера спілкування у соцмережах приваблює на сторінку Філатова нових відвідувачів. Такий висновок можна зробити з його допису: "Сьогодні я прошу багатьох: "Ідіть, якщо не подобаюся". Кожного дня + 200. Варто задуматися. Нічого особистого. Просто статистика".

Якщо мер Дніпра приплюсовує до своїх доброзичливців осіб, які підтримують його за матюки або через призначення "беркутівця" керівником муніципальної поліції, тоді нахвалятися немає чим, зазначали "Антипопулісти". Адже кількість не завжди переходить в якість. І це саме той випадок.

А ще Філатову нагадали долю інших епатажних українських мерів, які певний час були популярними, але швидко скотилися до рівня комічних персонажів.

Андрій Садовий, мер Львова

До рейтингу цього разу він потрапив не через своє сміття. Садовий запропонував оригінальне пояснення кадровим рішенням мера Миколаєва від "Самопомочі" Олександра Сєнкевича. Миколаївських активістів обурили призначення на різні посади екс-"регіоналів" з команди "Опоблоку". А от лідер "Самопомочі" Сєнкевича виправдав. Мовляв, він не бачить нічого поганого в тому, що мер спонукав "опоблоківців" до спільної роботи. І це при тому, що нардепи від цієї політсили в парламенті просто піною сходять, коли "Опоблок" видає позитивні голосування разом із коаліціантами. Тобто, Сєнкевичу можна, бо він – свій, а іншим – закон.

"Антипопулісти" засумнівалися, що у Миколаєві такий кадровий голод, що мер ділиться посадами з людьми свого конкурента на виборах, екс-"регіонала" Ігоря Дятлова. А, по-друге, всі ці призначення відбулися не сьогодні, і Садовий, як лідер "Самопомочі", міг вчасно зупинити соратника. Тоді б і не виникало питання, хто кого схилив до співпраці – Сєнкевич Дятлова, чи все ж навпаки.

Давид Сакварелідзе, соратник Саакашвілі

Заява Сакварелідзе про стеження за ним військової розвідки однозначно заслуговує місця в топ-п'ятірці. Адже, коли політик переконує, що за ним стежать, і замість того, щоб надати документальні докази, розповідає журналістам про інсайдерські джерела – це і є популізм. І розрахований він на те, аби емоційно збурити читача.

"Такі технологічні виверти використовуються доволі часто, - зауважили "Антипопулісти". - Особливо, коли політиків виводять на чисту воду. Тоді з рукава витягають "стеження", "політичне переслідування" чи "змову". І, як бачимо, цим не гидують навіть ті, хто презентує себе суспільству в якості "нових сил".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme