Топ-5 популістів січня

"Антипопулісти" склали рейтинг головних популістів січня

Топ-5 популістів січня…

Олексій Гончарук, прем’єр-міністр України

Після скандалу зі злитими у мережу аудіозаписами, Гончарук записав відеозвернення до народу, в якому похвалився своїми успіхами. Серед них – запозичення гривні "за рекордно низький відсоток".

На це "Антипопулісти" зауважили: хвалитися черговими позичками – не гарна новина, а визнання того, що "рекордно міцна" гривня тримається виключно за рахунок піраміди облігацій. До того ж, прем’єр не назвав відсоток, під який робляться запозичення. А ще Гончарук не сказав, на скільки у нас зросло промислове виробництво, бо воно впало на 5%. І забув про багатомільярдну дірку в бюджеті на кінець минулого року.

Тому, зробили висновок "Антипопулісти", для уряду головне не те, що буде завтра, а як у веселкових тонах намалювати народу свої "успіхи" сьогодні.

Ганна Новосад, міністр освіти і науки

Пані міністр в один момент стала відома ледь не всім українцям після того, як поскаржилася на свою зарплату. Скаржилися міністри і до неї, але Новосад зробила це "філігранно", збуривши хвилю невдоволення.

На це "Антипопулісти" відповіли: нинішній статус міністерки відкриває перед нею багато дверей у майбутньому, тому її "плач" невідомо на кого розрахований. Пересічний українець, який зарплату у 36 тис. в місяць в руках не тримав, Новосад точно не пожаліє.

А ще, нагадали укладачі рейтингу, президент під час зустрічі з прем’єром прозоро натякнув, що з міністрами із великими фінансовими запитами доведеться прощатися. Після цього, здавалося б, для урядовців тема невдоволення зарплатою мала б стати табу. Але для Новосад вона такою не стала. Тому тут, як кажуть, язик мій – ворог мій.

Юлія Мендель, прес-секретар президента

Номінували її "Антипопулісти" за створення культу особи свого шефа. Так, серед досягнень минулого року вона відзначила перший профайл українського президента у The New Yorker та першу обкладинку Time із його фото. "Поки український президент перетворюється на одного з найвпливовіших людей у світі, нам, українцям, варто очікувати ще більше приємних новин у 2020", - зазначила Мендель.

Укладачі рейтингу пояснили їй: поява фото на першій обкладинці Time ще не означає, що український президент перетворюється на найвпливовішу людину у світі. Тим більше, фото було підписане "Людина посередині".

Святослав Вакарчук, народний депутат, лідер "Голосу"

Мабуть, вся країна знає, що співак-депутат виступав на новорічному корпоративі у Мінську. І що він ніяк не може озвучити суму гонорару за той концерт. Коли його в інтерв’ю спитали про вартість того корпоративу, він відповів: не знає, це не його справа.

"Антипопулісти" нагадали: суму, зароблену на цьому заході, Вакарчук має відобразити у своїй електронній декларації, і якщо цього не зробить – тоді до нього виникне значно більше запитань. Зокрема, у НАЗК. Але певні питання є вже зараз. Зокрема, були оприлюднені результати соцопитування, проведеного Центром Разумкова, і в них рейтинг політсили, в якій Вакарчук – лідер, "просів" до 2,5%. На парламентських виборах "Голос" мав 5,82%. Тобто, якби вибори були зараз, то ця партія до Ради не потрапила б.

Чому рейтинг "просів"? "Антипопулісти" запропонували свою версію: сталося це через скандал із корпоративом у Мінську і подальше невиразне пояснення Вакарчука. Схоже, зауважили укладачі рейтингу, депутат досі цього не зрозумів, і продовжує розповідати, що Конституція не забороняє йому займатися творчістю.

Віталій Шабунін, голова правління "Центру протидії корупції"

Загальновідомо, що "ЦПК" активно захищає директора НАБУ Ситника. Але робити це треба хоча б правдоподібно, аби не смішити людей. А за версією "Центру", очолюваного Шабуніним, не Ситник винен, що потрапив до реєстру корупціонерів, а організатор елітного відпочинку директора Бюро, працівники Департаменту захисту економіки Національної поліції, суддя, депутати.

"Антипопулісти" у зв’язку з цим згадали іншу історію, про екс-голову НАЗК Наталію Корчак. У жовтні минулого року детективи НАБУ повідомили їй про підозру в недекларуванні статків на понад 544 тисячі гривень. А Ситник не задекларував елітний відпочинок, який йому оплачували треті особи. Різниця між вчинком Корчак і Ситника хіба в незадекларованій сумі. Однак першу "ЦПК" не вигороджував, бо був з нею в конфлікті, а другого вважає "жертвою", бо тісно співпрацює з НАБУ. Отакі подвійні стандарти у популістів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme