Топ-5 популістів січня

"Антипопулісти" склали рейтинг головних популістів січня

Топ-5 популістів січня…

У січні, попри значну кількість святкових днів, популісти не відпочивали, а фонтанували різними ініціативами та гучними заявами, які обсмоктувалися ЗМІ та суспільством. З усіх, хто був номінований "Антипопулістами", ми відібрали найяскравіші приклади популізму, іноді він був за межею абсурду.

Нардеп-"радикал" Андрій Артеменко

Андрій Артеменко став першим, кого цього року номінували "Антипопулісти". І так сталося, що планку популізму, яку встановив "радикал", перескочити в січні не вдалося нікому. Школа Ляшка, так би мовити. Артеменко був номінований за те, що хотів запросити до України французьку путінофілку Марін Ле Пен. Він розповів, що на місці МЗС не забороняв би їй в'їзд, а запросив для публічного обговорення фактів, через які кандидатка в президенти Франції не вважає Крим окупованим. При цьому Артеменко назвав "гарною ідеєю" пропозицію ведучого каналу "112. Україна" про запрошення Ле Пен саме цим народним депутатом і пообіцяв, що таке запрошення надішле.

У січні Артеменко вже встиг побувати на інавгураційному святі Дональда Трампа, а от про долю його запрошення Марін Ле Пен досі нічого невідомо. Може пошта погано працює? Коли ж "Антипопулісти" номінували депутата, то пояснювали свій вибір тим, що французька націоналістка говорить те, що хочуть чути в Кремлі і від її візиту нічого не зміниться, це не той політик, від приїзду якого Україна щось виграє. А от програти точно може, тому що відверне від себе наших європейських партнерів, які добре знають, хто така Ле Пен, і що вона несе Франції і Європі.

Народний депутат БПП Світлана Заліщук

Світлана Заліщук була номінована за свій заклик зібрати Верховну Раду на термінове засідання через загострення ситуації в зоні АТО. "Потрібна адекватна відповідь української влади. МЗС включило на своєму рівні контакти у світі, парламент має мобілізуватися, у тому числі задіяти усі свої міжнародні механізми... Якщо парламент проживе цей тиждень на канікулах, то це діагноз не міжнародним силам", — написала Заліщук. "Антипопулісти" вважають, що збирати парламент для піару і самолюбування окремих політиків – оце діагноз. Який сенс позачергового засідання, якщо на міжнародному рівні задіяні всі можливі інструменти! Якщо збирати термінове засідання, то його підсумком має стати якесь дієве рішення, а не здригання повітря і надування щік.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян

Пан Омелян був номінований за те, що війною з "Укрзалізницею" доводить правильність її виведення зі сфери впливу його міністерства. "Антипопулісти" зауважували, що міністр своєю поведінкою нагадує "реформаторів" часів урядування Арсенія Яценюка, чий рот просто не закривався. І якби залізничне відомство не вивели з-під управління Мінінфраструктури, то Омелян та головний залізничник Войцех Бальчун і далі запекло б "їли" один одного. Що ж до гучних заяв міністра, констатували "Антипопулісти", то ця мишача метушня менш за все цікавить українців, адже вони добре розуміють: урядовець витрачає енергію і час не на реформи, а на війну за чиїсь бізнес-інтереси.

Народний депутат Юрій Бублик

Втікач з БПП Юрій Бублик був номінований за заяву, що з коаліції вийшов не лише він, а й ще десятеро нардепів. Їхніх прізвищ він не назвав. Його слова підхопили інші політики, які також чомусь бояться назвати поіменно міфічних утікачів. У них і в Бублика вийшло, як у героя комедійного фільму: "Ти ховраха бачиш? – Ні. – І я не бачу, а він є". Якщо заяви про вихід з БПП існують, то чому їх автори самі за себе не говорять! Відповіді може бути три, допускали "Антипопулісти": депутати написали заяви, але показували їх виключно Бублику, щось затівають, але говорять про це тільки в кулуарах, або ж Бублик цю історію просто видумав. Бо виявилося, що втік лише він, а хотілося б щоб "тушкою" і "перебіжчиком" дражнили ще когось.

Заступник глави МВС Анастасія Дєєва

Юна соратниця Арсена Авакова шокувала країну дописом про скорочення дії водійських прав. Бо це необхідно для просування євроінтеграції. Ініціативу МВС справедливо назвали шляхом до збільшення кількості хабарів і корупції. Зрозумівши, що її допис спричинив гучний скандал, Дєєва "заради уникнення спекуляцій та підміни термінів" уточнила: мова йде не про періодичну переекзаменовку водіїв, а про періодичний медичний огляд, а нововведення в сфері правил дорожнього руху ще обговорюється на рівні МВС, комітетів парламенту і громадського сектору. Дєєва наче й виправилася, зазначали "Антипопулісти", але, новина про скорочення дії водійських прав вже пішла гуляти, причому у тому вигляді, в якому її почули або прочитали громадяни. Крім того, уточнення заступниці міністра не зняло з порядку денного питання зловживань, адже за медичну довідку також вимагатимуть хабара.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme