Топ-5 популістів червня

"Антипопулісти" склали рейтинг головних популістів червня

Топ-5 популістів червня…

Передчуття скорих парламентських канікул, коли головні дійові особи вітчизняної політики поїдуть у "закордонні округи", викликало сплеск популістських заяв. "Антипопулісти" відібрали з них п'ятірку найбільш гучних. І віддали першість Леонідові Кравчуку. Поважна людина, має право на "золото" серед популістів.

Леонід Кравчук, перший президент України

Леонід Макарович порадив Путіну сісти і домовлятися з Порошенком, а от долю окупованої частини Донбасу колишній президент бачить у варіанті автономії. Як можна говорити про прямі перемовини з Путіним, якщо він не хоче домовлятися, зауважили "Антипопулісти".

Позиція Кремля стосовно України висловлена ще в 2014-му році: федералізація, особливий статус Донбасу, відмова від претензій на Крим, відмова від вступу до НАТО та ЄС і насамкінець – перезавантаження влади в Києві в угоду Москві. Тобто, або капітуляція і ганьба, або конфлікт триватиме.

У словах Кравчука "Антипопулісти" помітили ще один нюанс: в Росії мріють залишитися з Києвом наодинці, без західних партнерів України, які душать Путіна санкціями. Це, по-перше, дасть можливість ці санкції скасувати, мовляв, ми ж почали діалог, а, по-друге, примусити Київ до поступок. То ж на чий млин ллє воду Кравчук, коли підспівує апологетам прямих переговорів Порошенка і Путіна, запитали "Антипопулісти".

Юлія Тимошенко, лідер "Батьківщини"

Червень сміливо можна назвати часом бенефісу Тимошенко. Вона презентувала свій "Новий курс", який ще довго обговорюватимуть експерти, і пообіцяла стати останнім президентом, адже в її програмі передбачено парламентсько-канцлерську республіку. Але на друге місце в рейтингу популістів Юлія Володимирівна піднялася не за це.

Перед голосуванням за законопроект про антикорупційний суд вона назвала цей документ фейком… і тут же його підтримала. Це класичний приклад популізму – говорити одне, а робити інше. Тепер, наголосили "Антипопулісти", для однієї частини публіки можна казати, що закон не запрацює, а для іншої – що без голосів "Батьківщини" його б не було.

Ганна Герман, екс-радниця Януковича

Пані Герман вийшла з політичного небуття завдяки своїм свідченням у суді над Януковичем. Вона всіляко відбілювала колишній режим і добалакалася до того, що порівняла "регіоналів" з ромами. Мовляв, у часи Майдану їх так само переслідували.

Таке порівняння, зазначили "Антипопулісти", це дешева маніпуляція, розрахована на те, аби видати себе жертвами. Це ж кого з "регіоналів" під час Майдану розстрілювали і палили? Ті кілька інцидентів, коли у посіпаків екс-президента – втікача був шанс отримати по фізіономії, закінчилися для них легким переляком.

А от нардеп Юрій Мірошниченко, про якого Герман згадала на суді, після розстрілів на Майдані публічно вибачився. Тоді він казав: "Коли я виходив з Верховної Ради, люди плакали, кричали заслужені слова. І хоча я абсолютно не мав ніякого відношення до того, що ми бачимо на екранах, але це те, за що всім нам соромно". Судячи з того, як Герман сьогодні "відбілювала" своїх колишніх соратників, їй навряд чи соромно, констатують "Антипопулісти".

Тарас Пастух, народний депутат від "Самопомочі"

Пастух, який був проти закону про нацбезпеку, на партійному сайті "Самопомочі" розкритикував документ, а його колеги по фракції проголосували "за". Таким чином, вважають "Антипопулісти", він "відшмагав" своїх однопартійців.

По-перше, раніше за порушення фракційної дисципліни із "Самопомочі" виганяли. Але Пастуха не вигнали, що свідчить про подвійні стандарти. По-друге, пан Пастух опинився у компанії з Вілкулом, Балицьким, Бойком та іншими екс-"регіоналами", які також були проти. Після цього його популістські розумування на тему "такий" чи "не такий" закон втрачають будь-який інтерес, вважають "Антипопулісти". А. по-третє, чомусь критика закону про нацбезпеку лунає лише від вітчизняних політиків. Щось не так з НАТО, чи все ж з нашими депутатами, запитали укладачі рейтингу.

Віталій Скоцик, голова Аграрної партії України

Скоцик пожалівся, що соціологам забороняють питати у людей про його рейтинг. На це "Антипопулісти" зауважили: голова аграріїв такий частий гість в телевізійних ефірах, що йому гріх скаржитися на долю. Що ж до "вказівок" соціологам, то це стара популістська пісня політиків, які вдають із себе опозиціонерів: то їх прізвища не згадують, то їм мало малюють.

По-перше, наголосили "Антипопулісти", у переважній більшості опитувальників окрім пропонованих пунктів є графа "інший кандидат" і респонденти можуть назвати ім'я Скоцика. А, по-друге, Аграрна партія є в соцопитуваннях, ніхто її не забороняє. От, приміром, КМІС у квітні дав їй 1,4%, а "Рейтинг" 2%. Може цифри не подобаються? Так це питання не до соціологів, а до Скоцика і політтехнологів його політичного проекту, констатували укладачі рейтингу популістів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme