ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Томос на автокефалію нададуть в найближчі місяці, - Клімкін

Глава МЗС вважає, що важливо отримати Томос до проведення наступних виборів в Україні, що допоможе простіше пройти спротив Росії щодо формування єдиної помісної автокефальної церкви в Україні

Depo.Влада
21 вересня 2018 22:51
ФОТО: depo.ua

Про це глава української дипломатії повідомив в ефірі радіостанції "Радіо НВ", передає Depo.ua ізх посиланням на УНІАН.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявляє, що Томос на автокефалію українській православній церкві, що дасть поштовх створенню єдиної православної церкви в Україні, Вселенський патріарх надасть Україні у найближчі місяці.

"Я вважаю, що чим швидше буде Томос без прив'язки до виборів, тим простіше буде пройти спротив Росії на сьогодні. В Росії це питання викликає щось на кшталт істерики. Їм займаються всі, включаючи повну російську вертикаль", - заявив Клімкін.

"Надання цього Томосу от буквально у найближчі місяці ставить і нас, і Вселенського (патріарха), і церкву дуже в сильну позицію, оскільки після Томосу - це ж тільки рішення - потім починається процес формування єдиної церкви. Воно ставить нас всіх в сильну позицію, абсолютно безвідносно до виборів", - наголосив Клімкін.

"І насправді це питання важить набагато більше, ніж багато інших", - сказав дипломат.

Нагадаємо, на Архієрейському соборі Константинопольської церкви, який відбувся на початку вересня у Стамбулі, вселенський патріархат Варфоломій визнав себе правомочним надавати автокефалію, в тому числі Українській православній церкві, без узгодження з іншими церквами.

7 вересня Константинопольський патріархат призначив своїми екзархами в Києві архієпископа Памфілійського Данила з США і єпископа Едмонтонського Іларіона з Канади.

У прес-центрі Київської Патріархії привітали це рішення і заявили, що очікують плідної співпраці з екзархами в підготовці до надання автокефалії Православній церкві в Україні.

14 вересня Патріарх Російської православної церкви Кирило зібрав позачергове засідання Синоду через приїзд екзархів Константинопольського патріарха в Україну.

За результатами зустрічі Синод РПЦ ухвалив рішення припинити згадувати патріарха Константинопольського Варфоломія у богослужіннях.

Патріарх Київський Філарет переконаний, що вже на жовтневому синоді буде прийнято рішення про надання Томосу Православній церкві в Україні.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада