Кирило скликав екстрений Синод і оголосив про прибуття в Україну екзархів Варфоломія

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило стверджує, що екзархи Константинопольського патріархату вже прибули в Україну

Про це він заявив під час відкриття позачергового засідання Священного Синоду РПЦ у Москві, інформує Depo.ua з посиланням на РІА "Новини".

"Наш Синод уже зробив заяву ... в зв'язку з ухваленням рішення Константинопольським Синодом про направлення представників. І зараз ми маємо достовірну інформацію про те, що ці представники прибули в Україну і приступили до роботи", - сказав Кирило.

Додамо, що засідання Синоду відбувається у московському Свято-Даниловому монастирі під головуванням патріарха Кирила.

Нагадаємо, на Архієрейському соборі Константинопольської церкви, який відбувся на початку вересня у Стамбулі, вселенський патріархат Варфоломій визнав себе правомочним надавати автокефалію, в тому числі Українській православній церкві, без узгодження з іншими церквами.

7 вересня Константинопольський патріархат призначив своїми екзархами в Києві архієпископа Памфілійського Данила з США і єпископа Едмонтонського Іларіона з Канади.

У прес-центрі Київської Патріархії привітали це рішення і заявили, що очікують плідної співпраці з екзархами в підготовці до надання автокефалії Православній церкві в Україні.

Тим часом в УПЦ МП заявили про намір скликати власний собор для обговорення рішення Константинопольського патріархату про призначення екзархів у Києві.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Україна