Тимошенко міняє Корбана на газову ренту

Тимошенко затіває в парламенті подвійну гру, аби хоч якось поліпшити свої політичні позиції
Depo.Влада
3 листопада 2015 14:00
ФОТО: depo.ua
Тимошенко міняє Корбана на газову ренту
Тимошенко міняє Корбана на газову ренту

Лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко продовжила сьогодні в Раді розпочаті вчора "танці з бубном" навколо комунальних тарифів та ренти на видобуток газу. Як і було обіцяно на погоджувальній раді, Тимошенко офіційно оголосила, що її фракція відмовляється голосувати за будь-які законопроекти окрім соціально спрямованих, зокрема тих, що стосуються зниження газової ренти, продовження мораторію на купівлю землі сільгосппризначення, скасування 10% мита та податку на пенсії.

Особливо кумедною виглядають вимоги від Тимошенко продовжити мораторій на купівлю землі сільгосппризначення, адже закон про мораторій діє і ухвалювати окремий закон про продовження дії вже існуючого – це правовий абсурд. Але такий хід дозволить Тимошенко зайвий раз попіаритися на темі мораторію, мовляв це ми такі молодці титанічними зусиллями домоглися його подовження.

Отже, ультиматум Тимошенко набрав силу. В той же час Юлія Володимирівна й досі не особливо переймається долею Корбана, але, як повідомляють джерела depo.ua, в найближчий час ситуація може дещо змінитися. Враховуючи відсутність якихось результатів в головному питанні, яке просуває Тимошенко - зниженні ренти на видобуток газу, Юлія Володимирівна змінить тактику. Тепер вона активно почне топити у парламенті генпрокурора Віктора Шокіна, не особливо, правда, педалюючи питання Корбана. За інформацією джерел, такої домовленості Тимошенко дійшла з Ігорем Коломойським. Отже найближчим часом риторика Юлії Володимирівні зміниться, замість звичних пасажів про знедолений народ і непосильні тарифи, лідер "Батьківщини" говоритиме про кричущу некомпетентність Шокіна і вимагатиме його відставки. Можливо, вигадає якийсь новий ультиматум.

Але і тут аж ніяк не виключено, що Юлія Володимирівна спробує торгуватися і далі за свою головну фішку останнього часу – зниження ренти на видобуток газу. Виконуючи домовленості з Коломойським, тобто влаштовуючи інформаційне "мочилово" Шокіну, Тимошенко спробує домовлятися з владою. Мовляв, я припиняю "тролити" Шокіна, а ви мені за це голосування по газовій ренті, сподіваючись що та чи інша фішка врешті зіграє. Чи Шокіна відправлять у відставку, і це буде заслуга Тимошенко, чи питання газу та тарифів кудись зрушить, і це теж буде заслуга Тимошенко. Ось така подвійна гра.

Те, що Юлії Володимирівні дуже хочеться повернутися у велику українську політику, річ цілком очевидна. В той же час місцеві вибори явно не додали Тимошенко оптимізму. Вона як і рік тому топчеться десь навколо 10%. То ж лідеру "Батьківщини" треба терміново підтягувати рейтинг, а для цього потрібні якісь перемоги, хай і не дуже гучні.

Більше новин політики читайте на  Depo.Влада