Тестування, ліки, вакцини: ТОП-4 надії людства у боротьбі з коронавірусом

Людство кинуло ледь не всі сили на боротьбу з Covid-19. І хоча пандемія у розпалі, здається, ми на порозі винайдення ефективної зброї

Журналіст відділу "Життя"
Тестування, ліки, вакцини: ТОП-4 надії л…

Depo.ua розповідає про цікаві проекти урядів, медиків та науковців, які дадуть людям змогу отримати більший контроль над підступним захворюванням.

Масові тестування

Вже зараз очевидно, що проведення великої кількості якісних тестів – ефективна стратегія самозахисту. Так, італійська комуна Во Еуганео, в якій мешкає 3300 людей, змогли зупинити епідемію коронавіруса на самому початку.  Влада провінції спромоглася протестувати усіх мешканців і вчасно ізолювати носіїв вірусу. А через два тижні – провести новий раунд тестування. У підсумку ланцюги зараження успішно обірвали і більшість мешканців залишилися здоровими. 

У Німеччині ж наразі розробляють тести нового зразка, пише DW.  Центр Гельмгольца з інфекційних досліджень спільно з Інститутом Роберта Коха прагнуть створити систему, яка б допомогала визначати наявність в організму антитіл до коронавіруса. Таким чином можна було б з'ясувати, хто нещодавно переніс хворобу та має до неї імунітет.  Це допомогло б сформувати більш точну картину поширення віруса та визначити рівень його летальності. Крім того, люди з антитілами теоретично могли б вести активний спосіб життя і піднімати економіку країни, доки всі інші на карантині. Перша партія таких тестів може з'явитися вже наприкінці наступного місяця, а для початку влада країни має намір протестувати 100 тис. людей. 

При цьому рекомендувати людям з антитілами "повну свободу пересування" медики поки що не стануть, адже наразі ще не вивчена вірогідність повторення захворювання за певний час. 

Антитіла

У Британії вже готуються до старту серії експериментів з лікування коронавіруса плазмою крові тих людей, які вже видужали від хвороби, інформує The Guardian.  Два сети пробної терапії проведуть Національний інститут дослідження здоров'я спільно з Університетом Глазго. 

Наразі науковці вважають, що кров людей, що перенесли коронавірус містить антитіла, які, потрапивши в новий організм, зможуть знову подолати збудника. Спершу таким чином спробують вилікувати важких хворих, в яких вже розвинулася пневмонія, а також попередити розвиток хвороби у тих, хто контактував з інфікованими пацієнтами. 

За допомогою антитіл вже намагалися врятувати життя в Китаї, повідомляє JamaNetwork.  Терапію застосували до п'яти пацієнтів, що вже перебували на штучній вентиляції легень. І китайським медикам вдалося досягти успіху. При цьому лікарі попереджають, що радіти наразі зарано, адже п'ять людей – зовсім недостатня вибірка. 

Вакцини

Вакцини від коронавіруса активно розробляє одразу кілька країн. Наприклад, компанія Johnson & Johnson уклала угоду з владою США щодо розробки 1 млрд доз вакцин за $1 млрд, зазнає Aljazeera.  Але старт масової імунізації – справа не одного місяця. Так, тестування на людях збираються запустити у вересні, а вже на початку 2021 – надати у загальне використання. 

Тим часом у Британії вже оголосили набір добровольців для тестування вакцини ChAdOx1 nCoV-19. Її розробку почали у січні, під час загострення епідеміологічної ситуації в Ухані. Над препаратом працює група оксфордських вчених. Аби прискорити темпи, дослідники працюють за прискореною схемою, оминаючи деякі стандартні моменти перевірки. Пояснюють, вакцини такого типу вже довели свою безпечність при використанні на людях.

Науковці сподіваються, що імунізуватися люди зможуть вже з першої дози. Вколювати збираються РНК віруса, не здатну до розмноження. За прогнозами дослідників, таке втручання має спонукати організм до самозахисту. Вироблятимуться антитіла, що атакуватимуть вірусні білки, за допомогою яких мікроорганізм і чіплятиметься до клітини. 

Ліки

Зараз проводиться випробування цілої низки препаратів, серед яких противірусні ліки, а також певний вид імунодепресантів, що традиційно застосовуються для лікування артритів. Втім, останні можуть допомогти у тяжких випадках хвороби. 

Читайте також: Можливі ліки від коронавірусу: До чого вже зараз дійшли вчені, і як намагаються кинути українців

Так, 3200 пацієнтів з Нідерландів, Бельгії, Люксембургу, Великої Британії, Франції та Іспанії візьмуть участь у масштабному експерименті з тестування противірусних препаратів "Рамдесівір" (спершу позиціонувався як ефективний засіб від еболи), "Лопінавір"/"Рітонавір", які приписують людям з ВІЛ/СНІД та гідрохлорохіна (антималярійний препарат), повідомляє EuroNews

Минулого вікторка у Нью-Йорку почалися випробування хлорохіна (70 тис. доз) та гідрохлорохіна (750 тис. доз), пише CNN.  За словами ж президента США Дональда Трампа, станом на минулий понеділок гідрохлорохіном лікували вже 1100 пацієнтів. 

Налагодити виробництво зазначених препаратів зголосилася і одна з українських фармкомпаній, за умови держзамовлення.  Поки що ж, як розповів Interfax-Україна голова комітету парламенту з питань охорони здоров'я Михайло Радуцький, Україна веде перемовини про поставки гідрохлорохіна з-за кордону, хоча кілька країн вже заборонили його експорт.

При цьому деякі медики попереджають, що наразі використовувати такі ліки проти коронавіруса передчасно.  А "реклама" від Трампа штовхнула деяких панікерів на фатальні вчинки. Так, у Аризоні чоловік помер, вживши промислову форму хлорохіну, яку використовують для чищення акваріумів. При цьому у Нігерії заявили про три випадки передозування після того, як щодо ліків почалася глобальне обговорення. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme