UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Термін нічного домашнього арешту Саакашвілі минув

У ніч з 5 на 6 лютого закінчився термін дії запобіжного заходу у вигляді нічного домашнього арешту й обмеження на виїзд з Києва, обраного для лідера "Руху нових сил" Михайла Саакашвілі

Про це повідомив адвокат Саакашвілі Руслан Чорнолуцький, передає Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Спроба вручити і оголосити підозру Михайлу Саакашвілі датується і обчислюється прокуратурою від 5 грудня. У цьому випадку рішення про запобіжний захід має обчислюватися від 5 грудня, від моменту пред'явлення і оголошення підозри. Хоча якщо точніше, йому про підозру оголосили і відправили поштою документ 6 грудня. Термін закінчення запобіжного заходу, згідно з рішенням Апеляційного суду Києва, закінчується опівночі з 5 на 6 лютого, і запобіжний захід автоматично анулюється", – пояснив Чорнолуцький.

За його словами, після закінчення терміну дії запобіжного заходу Саакашвілі більше не обмежений нічим, крім зобов'язання як підозрюваного отримувати повістки і з'являтися за викликом на слідчі дії.

Щоб продовжити терміни дії запобіжного заходу Саакашвілі, Генпрокуратура повинна звернутися в суд і аргументовано вказати причини, чому вони пропустили строки подачі клопотання про продовження термінів.

Адвокат припускає, що рішення не продовжувати запобіжний захід Саакашвілі може бути пов'язано з наміром влади "очистити" статус політика для підготовчих дій, пов'язаних з його екстрадицією до Грузії.

Нагадаємо, 5 лютого Апеляційний адмінсуд Києва залишив без змін рішення суду першої інстанції про визнання законною відмови Державної міграційної служби надати екс-президенту Грузії Михайлу Саакашвілі статус біженця або особи, яка потребує додаткового захисту.

Як відомо, 3 січня Окружний адміністративний суд міста Києва повністю відмовив Саакашвілі у позовних вимогах до ДМС у визнанні його біженцем.

30 січня цей же суд затребував у міграційної служби документи стосовно статусу політика.

Саакашвілі просив визнати протиправною та незаконною бездіяльність ДМС щодо розгляду скарги на рішення про відмову в оформленні документів для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme