"Україною керує Вашингтон": Які "темники" для "путінофілів" озвучив Медведчук

Нещодавнє інтерв'ю Віктора Медведчука, вочевидь, стане інструкцією для низки відверто та латентно проросійських політиків та експертів

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
"Україною керує Вашингтон": Які "темники…

ЗМІ розбирають на цитати інтерв'ю Віктора Медведчука, яке той днями дав "Новой газете". Традиційна для цього політика риторика супроводжувалася ліричними відступами: розповідями про обмін полоненими, згадками про батька-"оунівця", про свою участь у судовому процесі над поетом Василем Стусом. Але все це – антураж політичних лозунгів Медведчука. І саме по цих лозунгах можна буде вирахувати лояльні до Кремля політсили. Фактично, інтерв'ю Медведука – це "темник" для них.

Тези політика гранично прості: по-перше - протиставлення "партії миру" (себто його самого) "партії війни" (себто українській владі); по-друге - спроба пояснити необхідність федералізації України.

Зрозуміло, що більшість представників українського політикуму, які уособлюють "колективного Медведчука", діятимуть максимально обережно, і в лоба використовувати його тези не будуть. Але є речі, які вже зараз активно вкидаються у громадську думку. Зокрема, теза, що "повертати потрібно не території, а людей". Вона обігрується у різних варіантах. Приміром, Надія Савченко на одному з телеканалів проводила лінію, що президентські вибори треба провести і на окупованих територіях Донбасу. Мовляв, це ж наші люди. Про те, як забезпечити чесність таких виборів (навіть без урахування продовження там військових дій) ця пані не пояснила.

Інша теза, яку акуратно вкладатимуть в мізки українцям представники "п'ятої колони" – мир можливий за умови отримання Донбасом особливого статусу. Тобто, це та ж федералізація, тільки для двох анклавів. Не виключено, що ближче до виборів активізуються й рухи на підтримку договірних відносин центру з регіонами. Зараз вони затихли, проте не варто забувати, що одного разу місцеві ради такі рішення приймали і їх за це не покарали, тому можуть приймати і далі.

Напередодні виборів ми почуємо ще одну "страшилку" - про "зовнішнє управління України Держдепом". Подібні заяви вже звучать від "опоблоківців". Але можна не сумніватися: ближче до старту кампанії пісня про те, що Україною керує Вашингтон (а має бути відновлено дружбу з "братнім народом") почне звучати звідусіль. Особливо, активно цю тему запускатимуть у південно-східних регіонах. Тим паче, що спікерів і медіа-ресурсів для цього більше, ніж достатньо.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme