Тарута "відмазує" Ахметова від співпраці з терористами

Колишній губернатор Донецької області та народний депутат Сергій Тарута розповів, що ватажки терористів (Бородай, Болотов, Пушилін…) не були підконтрольними олігарху Рінату Ахметову, навпаки – це Ахметов намагався досягти з ними якихось домовленостей
Depo.Влада
15 квітня 2015 11:42
ФОТО: depo.ua

Про це Тарута розповів в інтерв'ю "Новой газете", передає depo.ua.

"Це Рінат їздив туди до ОДА на переговори до них (а не вони до нього. - ред). Він розумів, що якщо зараз будівлю спробує штурмувати спецназ, то можуть бути великі жертви. Він підтвердив тоді своє бажання поїхати поговорити з народом, пояснити, що треба мирно врегулювати ситуацію. Більше того - він пообіцяв, так би мовити, простимулювати питання, якщо вони звільнять будівлю. Сказав їм, що він готовий підтримувати всі мирні вимоги Донбасу і з ними все відстоювати. І в районі половини дванадцятої ночі він поїхав на ці переговори", - розповів екс-губернатор.

Однак, за словами Тарути, згодом загарбник Донецької ОДА перестали прислухатись до закликів Ахметова, підірвавши його авторитет серед мешканців Донбасу.

"Коли загарбники ОДА не стали його слухатися... його лідерська позиція похитнулася серйозно. Але для багатьох інших він залишається все одно господарем. Ви ж знаєте: він надає багатьом гуманітарну допомогу, допомагає в момент, коли держава людей кинула", - сказав Тарута.

Він також відзначив, що відчайдушні спроби Ахметова відправляти гуманітарну допомогу в окупований Донбас- це спроба зберегти бізнес.

"У місті працюють всі його компанії і готелі, їх ніхто не чіпав", - відзначив Тарута.

Він також зазначив, що попри своє знайомство з російським куратором по Донбасу і помічником президента Росії Владиславом Сурковим урегулювати ситуацію в нього не вийшло - рішення про війну на Донбасі приймає не Сурков.

"Те, що відбувається зараз - це не його (Ахметова, - ред.) сценарій. Він не може вплинути сам на ситуацію. Той же Сурков є тільки частиною кремлівської структури управління, але він не є замовником війни. Критичного впливу на силовий сценарій немає ні в того, ні в іншого", - розповів Тарута.