Тактика чистильників: Чий електорат "відкушує" "укропівець" Шевченко

Медіа-активність потенційних кандидатів у президенти, яких пов'язують з Коломойським, може бути технологією розчищення шляху у другий тур для Тимошенко

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Тактика чистильників: Чий електорат "від…

Сайт УКРОПу повідомив, що народний депутат Олександр Шевченко переміг на президентських праймеріз у Тернопільській області. Раніше попередні партійні вибори з таким самим результатом відбулися на Волині й Рівненщині. До 18 листопада "укропівський" праймеріз відвідає усі області країни. В партії наголошують: вони єдина політична сила, яка проводить чесну і відкриту процедуру президентського відбору.

На думку ж експертів, це лише технологія для розширення інформаційної присутності пана Шевченка. А заодно – електоральної мобілізації. Ризиків жодних – на тлі господаря Буковеля, як називають депутата на Франківщині, решта кандидатів у кандидати від УКРОПу мають блідий вигляд. Завдяки віяловим праймеріз Шевченко постійно присутній в медіа і соцмережах. Де він і так активно рекламується, регулярно проводячи "прямі ефіри" і розігруючи численні призи для розширення кола прихильників. Одночасно виникає ілюзія партійної підтримки УКРОПу.

Нагадаємо, про праймеріз окремі потенційні кандидати говорили й раніше, проте йшлося про рейтингове голосування задля вибору узгодженого конкурента Порошенку й Тимошенко на президентських виборах, а не про внутрішньопартійний кастинг.

У контексті вдалої роботи Шевченка на "чужих" темах варто згадати і декларативну боротьбу нардепа з "русским міром". Залучивши до рекламної кампанії відомого письменника Василя Шкляра, Олександр Шевченко у відеочаті в мережі Фейсбук повідомив, що домагатиметься невідкладного внесення на розгляд Верховної Ради законопроекту про внесення змін до закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" (щодо засудження та заборони "російського світу" ("руского міра") в Україні)". Держава, каже Шевченко, має встановити лінію розмежування і не впускати на свою територію ворожу пропаганду.

Те, що пропонує Шевченко, - популізм. Але на тлі дискусій довкола закону про державну мову, про маркування ЗМІ – агентів російського впливу, його ініціатива подобається частині виборців – попри відсутність найменших шансів реалізувати подібні речі. Тим не менше, своє технологічне завдання такі заяви виконують. Вони допомагають привабити частину радикальних патріотично налаштованих виборців.

Ще одна подібна ініціатива нардепа – обіцянка спільно з наближеним до Ігоря Коломойського головою Волинської обласної ради Ігорем Палицею регулярно проводити в інтернеті викриття дій чинної влади. Та на практиці "викриття" звелися до загальних слів про "торгівлю на крові", необхідність покласти край війні і повністю змінити владу в країні. Усе це присмачене цитатами зі Святого Письма. Зате на цю риторику "клює" якась частина електорату.

Реалізується і ще одна технологія – представлення згаданих діячів як "жертв режиму". Адже виборець любить, щоб герої страждали. Саме перед праймеріз у Тернополі, у 20 числах вересня, на пов'язаних із Шевченком підприємствах на Буковелі й Івано-Франківську обласне управління СБУ провело обшуки. Це дало підстави самому депутату й афільованим із ним медіа тиражувати новини про репресії. А 28 вересня Шевченко в ефірі ток-шоу "Право на владу" на "1+1" заявив: от-от буде заарештований очільник Волинської облради Палиця. Ніякого арешту, звісно, не сталося, але осад, як кажуть, залишився.

Складається враження, що пан Шевченко, рейтинг якого попри активність в медіа бажає кращого, реалізує певну тактику, кінцева мета якої – посильна допомога одному з опозиційних кандидатів у президенти. Враховуючи повідомлення про зближення Коломойського з Тимошенко, можна припустити, що це допомога саме лідерці "Батьківщини". Поки Шевченко найбільше працює по Західній Україні, де вистачає виборців, які можуть підтримати патріотичні гасла Порошенка. Ось по цих електоральних "тилах" і гуляє "укропівець".

У Коломойського є ще один потенційний кандидат – Володимир Зеленський. Припустимо, що похід на вибори фронтмена "Кварталу 95" буде залежати від результатів переговорів проросійських сил, узгоджений висуванець яких складе конкуренцію за вихід у другий тур, насамперед, Тимошенко. У такому випадку завданням Зеленського стане відтягування голосів у такого кандидата. Може ми й помиляємося, але роль кандидатів, яких асоціюють з Коломойським, розчищати Юлії Володимирівні шлях у другий тур.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme