Сюмар розповіла, як на Заході борються з фейковими новинами

Україні потрібно вивчати іноземний досвід, "шукаючи свої відповіді на виклики гібридної війни"

Про це заявила народна депутатка України Вікторія Сюмар під час комітетських слухань "Стопфейк: проблема законодавчого регулювання відповідальності за дифамацію у медіа", повідомляє depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Країни Заходу шукають відповіді на виклики, які ставить епоха постправди та гібридна війна", – сказала вона.

Сюмар нагадала, що у січні 2017 року Єврокомісія провела слухання, як протистояти фейкам, та створила комісію, яка розроблятиме рекомендації. Крім того, у Німеччині прийнято закон про боротьбу з дифамацією в соцмережах: "Німецькі парламентарі зобов'язали соцмережі ставити позначку, якщо допис має публічні скарги, та розглядати цей допис адміністрацією".

"У Британії та Італії триває збір пропозицій про те, як протистояти фейковим новинам. У Франції готується законопроект, за яким національний регулятор у випадку прийняття зможе позбавляти мовників ліцензії, якщо буде доведено іноземний вплив при втручанні у вибори. Цією проблематикою займається і США. Після сенатських слухань, присвячених боротьбі з фейками, Фейсбук пішов на саморегуляцію, дозволивши розміщувати політичний контент громадянам, які ідентифіковані як громадяни США", - заявила Сюмар.

Нагадаємо, нещодавно у Британії створили гру, здатну "вакцинувати" від фейків. Гра Bad News розроблена, щоб навчити людей відрізняти справжні новини від підроблених.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme