Свинарчуки і Гандзюк: Як Зеленський дискредитує дебати з Порошенком

Ефір "Свободи слова", в якому президент Петро Порошенко зійшовся із радником Зеленського Олександром Данилюком продемонстрували, що можливі дебати між кандидатами будуть дискредитовані

Петро Порошенко, який 14-го квітня з "Олімпійського" запросив Володимира Зеленського на ефір ICTV у програму "Свобода слова", отримав в опоненти радника коміка Олександра Данилюка. Останній є екс-міністром фінансів, свого часу був у команді реформаторів, займався питаннями націоналізації "Приватбанку". Тому логічно, що в студії "Свободи слова" Петро Порошенко звинуватив Данилюка у конфлікті інтересів. Бо сьогодні триває судовий процес між Ігорем Коломойським і державою Україна стосовно цього банку. На кону, за словами Порошенка, стоять мільярди доларів. А Данилюк може володіти таємною інформацією, оскільки у часи націоналізації представляв державу, а зараз працює в штабі Зеленського, у якому присутній юрист Коломойського Андрій Богдан. 

Вся дискусія в студії перетворилася у "сам дурак". У відповідь на обвинувачення Данилюк відреагував, що свого часу Порошенко заважав йому працювати, навіть "просив ділитися інформацією з генпрокурором Луценком, який "зустрічався з Коломойським в Амстердамі". Окрім цього Данилюк намагався бити по Порошенку питаннями щодо його команди, натякаючи, що в ній є такі люди, як Кононенко, Демчина, Свинарчук (Гладковський) із сином. Данилюк стверджував, що він неодноразово натякав Порошенку про цих людей, мовляв, вони його "обнулять". І через цю команду він - такий весь реформатор - пішов з команди президента свого часу. 

Порошенко ж на все відповів просто: він відкриє соціальні ліфти і в його команді з'явиться молодь, особливо ті люди, які були успішними в ОТГ і впоралися з децентралізацією. А зараз у його команді є ті, хто 5 років робив реформи. 

Від присутній в студії журналістів, правозахисників також були запитання. Щодо розслідувань загибелі Небесної сотні і справ Майдану Петро Порошенко висловив невдоволення роботою начальника управління спецрозслідувань ГПУ Сергія Горбатюка. Окремо президент розвіяв чутки про технологію зриву виборів через недобір людей у дільничих комісіях. Мовляв, він зацікавлений в тому, щоб вибори відбулися, волонтерів і людей потрібно знайти, питання буде вирішене. 

Також Порошенко прокоментував екстрадицію екс-нардепа Дмитра Крючкова, який фігурує в розслідуванні "Схем" по енергетиці, де буцімто замішане оточення президента. Порошенко назвав це передвиборчою технологією Зеленського, бо сталася екстрадиція перед виборами і Крючков має зіграти свою роль в інформаційному просторі. Не кажучи вже про допити НАБУ. Особисто з екс-нардепом Порошенко не знайомий. Але президент додав, що після виборів фігурант журналістського розслідування пан Кононенко "має одразу йти до слідчих органів і відповідати на ті запитання, які в них виникнуть. І якщо він буде винний, має нести за це відповідальність", – зазначив очільник держави". 

Порошенко нагадував присутнім, що він хоче почути від кандидата Зеленського, а не пана Данилюка, про внутрішню і зовнішню політику, курс України, і які він бачить шляхи вирішення нагальних проблем в державі. Але опонент не приходить на дебати. Зрозуміло, що мова повинна йти про законодавство, в тому числі і виборче - Закон про вибори має бути прийнятий парламентом. А також про деокупацію територій Донбасу, Криму, курс в НАТО і ЄС, діалог з Росією, подолання корупції та економічне зростання і так далі.

Зеленський ефір проігнорував. Данилюк пояснив це тим, що дебати намічені на 19-квітня (19:00). І від пропозиції Порошенка провести їх з 16 до 18 години в штабі відмовилися. Порошенко ж прагне бути о 20:00 на Суспільному.

Радника коміка занесло навіть у питання Томосу і виглядав він дещо не в своїй тарілці. Але завдяки дискусії в ефірі вже можна зрозуміти, якими будуть дебати між Порошенком і Зеленським, якщо вони таки зустрінуться 19-го квітня. Петро Порошенко ставитиме питання зовнішньої і внутрішньої політики, законодавства, справи Приватбанку, можливо, навіть зв'язків Зеленського з Ігорем Коломойським. Говоритиме про антиросійські санкції і мобілізацію західної коаліції, бо вже в червні їх потрібно продовжувати. Також питатиме про команду Зеленського. А комік може компенсовувати пробіли в знаннях порадами Данилюка, Разумкова і того ж юриста Богдана - атакувати президента тематикою Свинарчуків, розкрадань в оборонці, посадками корупціонерів, яких не було, а також іншими "токсичними" прізвищами з правоохоронних органів та оточення президента. Також він згадає про вбивць Катерини Гандзюк і полонених моряків, яких Порошенко "досі не звільнив з Росії"... І тут немає нічого дивного. Зеленський нещодавно вже опублікував відповідний відеоролик.

Варто нагадати, що за освітою пан Зеленський - юрист. І дуже дивно чути від юриста вимоги до президента посадити когось....Бо це не входить в його обов'язки.

В будь-якому разі, таке враження, що дебати вже дискредитовані. Порошенко занадто довго бігав за Зеленським по ефірах і кликав його вийти з віртуальності. Його "стадіон так стадіон" 14-го квітня так само зіграли свою роль. Здається, ми вже почули все, що може сказати Порошенко. І знаємо, чого не скаже Зеленський і навпаки, чим саме він дорікатиме Порошенку. Година-дві дебатів між ними пролетять швидко. А сама розмова перетвориться у "сам дурак". Переможцем з такої дискусії навряд чи хтось вийде. На жаль для всіх нас.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна