Суд зобов’язав ДБР відкрити кримінальне провадження щодо можливих противоправних та шахрайських дій керівників ФГВФО

Слідчий суддя Шевченківського районного суду міста Києва постановив задовольнити скаргу адвоката Вадима Подольського, який діє в інтересах Альони Шевцової та зобов’язати слідчого Державного бюро розслідувань (ДБР) внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) відомості про кримінальне правопорушення за направленої до Бюро заявою цього адвоката в інтересах його клієнта від 19 лютого про вчинення кримінального правопорушення, яка отримана уповноваженою особою ДБР 20 лютого

Суд зобов’язав ДБР відкрити кримінальне…

 Відповідна ухвала від 5 березня 2024 року оскарженню не підлягає,передає Depo.ua

"В суді підтверджено, що зі змісту доданої до скарги заяви про злочин убачається, що вона містить достатньо відомостей, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення", — йдеться в ухвалі.

У своїй скарзі, яку задовольнив суд, як пояснив адвокат, він просить зобов’язати уповноважених ДБР внести до ЄРДР відомості про вчинення посадовими особами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) щодо Шевцової Альони Володимирівни, кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 365-2 Кримінального кодексу України (позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна або без такої.).

У заяві адвокат також вказав на порушення закону та протиправні дії, вчинені посадовими особами ФГВФО, які сприяли виготовленню документів, які нібито були підставою для прийняття рішень, що привело до тяжких наслідків.

Адвокат також нагадав, що за аналогічною заявою Шевцової Альони Володимирівни Національне антикорупційне бюро (НАБУ) вже відкрило кримінальне провадження у лютому 2024 року проти керівництва Фонду.

Нагадаємо, у лютому цього року звільнилася зі скандалом з займаної посади заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Наталія Рудуха, яка працювала на цій посаді з 2016 року.

За інформацією УНН, Рудуху звільнили з посади або ж попросили піти через кримінальне провадження повʼязанне із рішеннями Рудухи, які вона ухвалювала на посаді щодо одного із банків, які наразі проходять процедуру ліквідації, зокрема, через безпідставне включення в чергу виплат кредиторам великої суми коштів, не підтвердженої належними документами.

У ЗМІ періодично публікували інформації про її причетність до кримінальних справ, щодо продажу банківських активів на аукціонах ФГВФО за сильно заниженими цінами, та низкою корупційних скандалів пов’язаних з нею.

За інформацію журналістів, НАЗК та НАБУ мають перевірити доходи звільненої зі скандалом заступниці директора ФГВФО Наталії Рудухи, яка отримувала за місяць понад 500 тис. грн зарплати та ще матеріальну допомогу. Директором-розпорядником ФГВФО є Світлана Рекрут.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme