UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Суд скасував рішення Нацбанку про виключення з реєстру аудитора ПриватБанку

Окружний адмінсуд Києва скасував рішення НБУ щодо виключення ТОВ "Прайсвотерхаускуперс (аудит)" з Реєстру аудиторських фірм, які мають право на проведення аудиторських перевірок банків
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу НБУ.

Крім того, суд визнав неправомірними дії Національного банку щодо анулювання свідоцтва про включення товариства до Реєстру.

Разом з тим у Нацбанку заявляють, що оскаржуватимуть рішення суду щодо незаконності виключення ТОВ "Прайсвотерхаускуперс (аудит)" з Реєстру аудиторів банків.

У прес-службі НБУ нагадали, що рішення про виключення ТОВ "Прайсвотерхаускуперс (аудит)" Правління Національного банку ухвалило 20 липня 2017 року за зверненням Комітету з питань аудиту банків України.

"Підставою для такого рішення стало підтвердження ТОВ "Прайсвотерхаускуперс (аудит)" недостовірної інформації щодо фінансово-господарської діяльності ПриватБанку, зокрема розміру кредитного ризику та регулятивного капіталу. Аудиторська компанія не змогла встановити ризики у ПриватБанку, які згодом призвели до його неплатоспроможності та подальших витрат держави, пов’язаних із націоналізацією банку", - йдеться у коментарі.

В НБУ наполягають, що право фінустанови на виключення з реєстру аудиторів банків було передбачено ст. 7 Закону "Про Національний банк України" і ст. 70 Закону "Про банки і банківську діяльність" та уточнено у нормативно-правових актах НБУ. "Практика відсторонення регулятором компаній від аудиту банків відповідає міжнародному підходу і базується на 27-му принципі Основних принципів банківського нагляду Базельського комітету". Та заявляють про занепокоєння результатами розгляду судової справи, й обіцяють надалі доводити законність своїх дій.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"