Суд ЄС зобов'язав Україну компенсувати родині Януковича 6,3 млн грн, – Лукаш

Суд ЄС зобов'язав Україну виплатити Віктору Януковичу та його синам 6,3 млн грн як компенсацію їхніх витрат як позивачів у справі про скасування майнових санкцій
Depo.Влада
25 березня 2016 23:00
ФОТО: depo.ua

Про це у "Фейсбуці" написала екс-міністр юстиції України Олена Лукаш.

"24 грудня 2014 року Україна повідомила Суду ЄС про відкликання своїх заяв про вступ у процес у справі розгляду скарг українських чиновників у Суді ЄС. Це відкликання стало причиною того, що Суд ЄС наказами від 11 березня 2015 року виключив Україну з реєстрів у трьох справах. Суд ЄС ухвалив рішення про необхідність відшкодувати витрати низки позивачів, яких ті зазнали у зв'язку з подачею Україною таких заяв. Сума, яку Україна тепер повинна компенсувати трьом позивачам – В. Януковичу, О. Януковичу, В. Януковичу-мол., - становить 57 317,50 фунтів стерлінгів кожному. Підсумок: через недбалість Мін'юсту сума боргу України вже становить 171 952,5 фунтів стерлінгів. Це 6 мільйонів 378 тисяч 436 гривень", - написала Лукаш.

Вона нагадала, що на прохання української влади Рада ЄС застосувала до низки осіб безглузді майнові санкції. Також було гарантовано можливість оскарження такого рішення в Суді ЄС у Люксембурзі, зазначила Лукаш. "Цим правом скористалися багато хто. І багатьом ці санкції скасовано", - додала вона.

Лукаш нагадала, що згідно з порядком здійснення представництва України в іноземних судах, який визначено указом президента України від 25.06. 2002 р. № 581, Міністерство юстиції повинне погоджувати свої дії з МЗС та ГПУ, але не зробило цього.

"У результаті... 19 грудня 2014 року Кабінет міністрів України був змушений зобов'язати Мін'юст відкликати подані Україною заяви про вступ у судові процеси", - зазначила Лукаш. За її словами, через ініціативу Мін'юсту Суд ЄС зобов'язав Україну виплатити Віктору Януковичу та його синам 6,3 млн грн компенсації.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада