Створення в Україні Центру протидії дезінформації: За якими напрямками він працюватиме

Центр протидії дезінформації, який планують створити в Україні, візьметься, зокрема, за виявлення та протидію фейкам

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
Створення в Україні Центру протидії дезі…
Фото: Рixabay

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко в межах всеукраїнського форуму "Україна 30. Культура. Медіа. Туризм", передає Depo.ua.

"Те, про що ми дізналися в 2014 році, зараз стає актуальним для провідних західних демократій. За останні сім років світ серйозно змінився. І США і Європа бачать те, що ми переживали й відчували впродовж цих семи років. Саме тому ми починаємо роботу над створенням Центру протидії дезінформації, який має стати першою маленькою цеглинкою в роботі щодо протидії дезінформації", –  сказав він.

За словами Ткаченка, основними напрямками роботи Центру мають стати:

  • виявлення дезінформації;

  • реагування на дезінформацію;

  • протидія дезінформації;

  • просвіта щодо дезінформації;

  • комунікаційні проекти.

"Ми спільно працюємо з Радою національної безпеки та оборони (РНБО), з офісом віце-прем'єрки з питань євроатлантичної інтеграції та євроінтеграції, з Міністерством закордонних справ (МЗС), з Міністерством цифрової трансформації та іншими партнерами", – уточнив міністр.

За словами президента України Володимира Зеленського, Центр протидії дезінформації у майбутньому має стати міжнародним хабом протидії дезінформації та пропаганді в усьому світі. 

Він наголосив, що нині у світі між інформацією та дезінформацією точиться боротьба, жертвами якої, як і в класичній війні, можуть стати мільйони людей.

"Хтось називає її війною завтрашнього дня, наступного тисячоліття. Але ми, українці, відчули на собі, що насправді вона триває не один рік поспіль", – додав президент.

Також він зазначив, що дезінформація маскується та має достовірний вигляд, ховається в деталях, грає на емоціях і небажанні аналізувати.

"Сьогодні Україна на передовій, зокрема й на передовій боротьби з пропагандою. В Організації Об’єднаних Націй я виступив з ініціативою створити в Україні Центр протидії дезінформації. Найближчим часом він розпочне свою роботу і в майбутньому має стати міжнародним хабом протидії дезінформації та пропаганді в усьому світі", – повідомив глава держави.

Водночас Зеленський закликав громадян до більш свідомого та критичного ставлення до інформації, яку отримуємо з різних джерел.

"Щоразу, коли ми беремо телефон, вмикаємо комп’ютер, планшет або телевізор, ми маємо вмикати критичне мислення. Відрізняти правду від брехні. Обходити стороною інформаційні звалища. Читати далі, ніж заголовок. Сумніватися. Це дуже важливо. Перевіряти будь-яку інформацію в декількох джерелах. Шукати першоджерело. Зберігати холодну голову", – пояснив президент.

Нагадаємо, в лютому заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко повідомив, що Міністерство культури та інформаційної політики має розбудувати потужний Центр протидії дезінформації.

За його словами, над опрацюванням ідеї створення такого центру у МКІП активно працюють вже кілька місяців, і зараз вона перебуває на рівні концепту.

У роботі над проектом урядовці покладаються, зокрема, на громадські ініціативи, які є успішними з виявлення дезінформації та фейків.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme