Страх "реваншу": За якого виборця має боротися Порошенко

П'ятий президент України Петро Порошенко намагається нагадати українцям про ризик реваншу і повернення п'ятої колони. Але чи почують його українці

Страх "реваншу": За якого виборця має бо…

Автор: Андрій Коваленко

Петро Порошенко в якості лідера "Європейської солідарності" активно йде в народ - відвідує форум Via Carpatia, їздить у простому "Інтерсіті" з людьми, робить каву, фотографується, спілкується і йде в натовп, як у Рівному. А паралельно з цим насичує інформаційний простір знайомою з президентських виборів риторикою про загрозу реваншу. В інтерв'ю "Главкому" Петро Порошенко називає "Оппоплатформу" Бойка-Медведчука головним конкурентом ЄС на виборах. Окрім цього, він обіцяє не дати цій політсилі посісти другу сходинку за результатами парламентських перегонів. 


Петро Олексійович, звісно, має рацію. За останніми соцопитуваннями "Оппоплатформа" посідає другу сходинку після "Слуги народу". Проросійська сила стабільно претендує на 11% голосів, у той же час президентська партія тримається на межі 47-48%. Окрім них в парламент нині нібито проходить "Батьківщина", яка і конкурує з "Європейською солідарністю". І якщо ЄС в більшості опитувань мала 8%, то за останніми даними групи "Рейтинг" політсила Порошенка обвалилася до 5%. "Батьківщина" ж виросла до 7%, а цілих 8,1% має партія Вакарчука "Голос". 

У соцмережах вже дискутують щодо правдивості озвучених результатів "Рейтингу", але не дивлячись на них, можна помітити дещо дивну кампанію Петра Порошенка. 

Безперечно, меседжі про п'яту колону і реванш мають мобілізувати його виборця. Але лобова атака "Оппоплатформи" жодним чином не вплине на виборців проросійської політсили, бо Порошенко на Півдні і Сході провалився на президентських виборах. І так і не став своїм, швидше, навпаки. У той же час виборці "Оппоплатформи" перетікають до "Слуги народу" Зеленського. Із якою Порошенко навіть допускав можливе об'єднання в новій Раді заради курсу в ЄС і НАТО. На словах, але допускав. 

Розстановка пріоритетів "Європейської Солідарності" дивує ще й тому, що там поки не ведуть публічну боротьбу із "Голосом" Вакарчука. Останній є своєрідним Зеленським для Західної України і "вбивцею" Порошенка. Його волонтери активно працюють на Львівщині, Тернопільщині, Франківщині та в інших областях. У Львові нещодавно відбувся безкоштовний концерт Вакарчука, що катається країною з "Туром змін", відкриває коворкінги, презентує молоду команду, середній вік якої становить 37 років. В Порошенка ж у бій йдуть досвідчені політики з БПП і "Народного фронту", калібру Парубія, Геращенко, Герасимова, Синютки, Чорновол, в перемішку з новими обличчями та військовими - той самий Забродський, Петров. У той же час міні-скандальчик із ветераном Мартіном Брестом, який пройшов праймеріз, але був поставлений в список на непрохідне 48 місце, образився і вийшов з політсили - таки відбувся. А ще із скандальною чиновницею Баласинович, яку викинули зі списку. 

Здавалося б, саме "Голос" і "Слуга народу" є головними конкурентами ЄС. Можливо, не в поглядах, бо там також декларують курс в ЄС, НАТО підживлюючи своїх симпатиків новими обличчями. Але по електорату так точно. Та в Петра Порошенка чомусь вирішили агресивно не нападати на Вакарчука, який в свою чергу не раз критикував Порошенка. Петро Олексійович навіть Гройсмана не атакує після заяв останнього про необхідність відходу в історію таких політсил як БПП, і що йому заважали працювати, а в Порошенка не було політичної волі… Останній "твіт" Порошенка про "Голос" серйозним аргументом назвати важко. 

Безперечно, Петро Порошенко візуально робить ставку на патріотизм і страх. Він лякає проукраїнські сили реваншем, а також дає зрозуміти, що його політсила може дати відпір. І тільки його. 

Організований захід проросійських сил в парламент - дійсно реальний. Але розраховувати на те, що виборець, який не "клюнув" на страшні розповіді про реванш на президентських виборах, раптово почне голосувати за "Європейську солідарність", а не умовну "Слугу народу" Зеленського, як тоді, трошки десь наївно. Особливо в умовах, коли є проукраїнські сили, які паразитують на виборцях "ЄС". 

Безперечно, Петру Порошенку потрібні свіжі ідеї, щоб зайти у Верховну Раду з політсилою не з 20 депутатів, а більше. І мати змогу на щось вплинути. І ці ідеї потрібно шукати, їздити на Львівщину, Тернопільщину, говорити з людьми там на місцях. Можливо, навіть у маленьких містечках. Боротися потрібно за Західну Україну. Бо саме там зараз триває головна боротьба за електорат проукраїнських партій. І головним опонентом Порошенка є не "Оппоплатформа", а саме "Голос" і "Слуга народу". От тільки суттєво "відкусити" виборця можна спробувати імовірніше від першої з них. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme