Столтенберг про війська на Сході: "Це нова реальність, дати завершення немає"

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прокоментував рішення про військову присутність альянсу у східних країнах, ухвалене в п’ятницю на саміті альянсу
Depo.Влада
8 липня 2016 20:22
ФОТО: depo.ua

Він зробив заяви про це на прес-конференції по завершенні першого дня саміту, передає depo.ua.

Відповідаючи на запитання, він окремо підкреслив, що альянс не встановив жодних дат, коли посилена військова присутність на Сході може припинитися.

"Так, це активність "з відкритою датою". Ми не встановили жодної дати, коли це може припинитися", - заявив він.

"Це нова реальність", - додав генсек.

Столтенберг зазначив, що це стало відповіддю на агресивні дії в Україні: "Жодна країна не пропонувала встановити таку військову присутність до України. Отже, це захисні дії і вони є обґрунтованими та пропорційними".

Нагадаємо, що  8-9 липня у Варшаві триває саміт Північноатлантичного альянсу. У ньому беруть участь 18 глав держав, 21 глава уряду, 41 міністр закордонних справ та 39 міністрів оборони. На саміт зареєструвалося понад 2,1 тис. делегатів із 65 національних делегацій і делегацій міжнародних організацій (НАТО, ЄС, ООН, Світового банку). 

Там заплановані дві важливі для України події: перша - засідання комісії Україна-НАТО на найвищому рівні, друга - зустріч країн "великої п'ятірки" (США, Франція, Німеччина, Італія, Велика Британія) за участю української сторони. На саміті мають   звести в один пакет усю допомогу українській армії

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада