"Ставлять воза попереду коня": У "ЄС" пояснили, чому не підтримали постанову про укрупнення районів

Постанова про укрупнення районів є поспішним рішенням, адже створить багато управлінських проблем у регіонах
 

"Ставлять воза попереду коня": У "ЄС" по…
Фото: facebook.com/ivanna.klympushtsintsadze

Про це заявила народна депутатка фракції "Європейська Солідарність", голова комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

Насамперед, депутатка зазначила, що вдалося зберегти високогірний Рахівський район на Закарпатті.

"Але це вартувало неабияких зусиль і нервів, оббивання порогу міністерства, копіткої роботи з профільним комітетом ВРУ та підкомітетом, тривалих особистих розмов, переконувань і доведення очевидних речей, які фахівці мали би розуміти і так. Окремо вдячна за конструктивну позицію ОДА", – написала Климпуш-Цинцадзе.

Вона також пояснила, чому фракція "ЄС" не підтримала постанову про ліквідацію старих і утворення нових районів. На думку нардепки, монобільшість "ставить воза попереду коня".

"Ця постанова мала би бути останнім рішенням, яке би завершило реформу. Безглуздо і безвідповідально створювати нові райони так, наче лише від самого голосування чарівним способом вирішаться проблеми перехідного періоду. Влада створює управлінські проблеми і передумови для конфліктів на рівному місці", – написала Климпуш-Цинцадзе.

  • Зокрема невирішеними залишаються такі питання:
  • Як тепер функціонуватимуть суди ліквідованих районів?
  • Куди платитимуть місцеві податки?
  • Як бути з обласними центрами, де громади більші за райони, центрами яких вони стають?
  • Як розподіляються/розмежовуються повноваження області, району і громади?

Депутатка наголосила, що таких питань ставатиме дедалі більше.

"І все це будуть намагатися вирішити похапцем із центру. На цьому можна буде лише гірко зітхнути за децентралізацією. Бо реформа – це не ухвалення закону чи постанови. Це велика підготовча робота, продумані рішення, зважування всіх можливих ризиків, мислення на кілька кроків наперед... А якщо йдеться про адміністративно-територіальну реформу, то це, насамперед, щирий діалог з місцевим самоврядуванням, для якого все це й робиться", – зазначила Климпуш-Цинцадзе.

Нагадаємо, 17 липня Верховна Рада ухвалила постанову, яка передбачає ліквідацію існуючих 490 районів та утворення 138 нових районів на території країни. Фракція "Європейської Солідарності" не голосувала за постанову. 

Читайте також: Адміністративна реформа: Які райони утворяться, а які зникнуть (СПИСОК)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme