Став відомий "темник" для "Слуги народу" за стартовим пакетом реформ

З'явився "темник" для народних депутатів фракції "Слуга народу" щодо законопроектів, які незабаром повинні бути прийняті Верховною Радою ІХ скликання

Став відомий "темник" для "Слуги народу"…

Як повідомляє Depo.ua, видання "Ділова столиця" наводить текст "темника" повністю.

"Стартовий пакет" реформ

Що це за законопроект?

• Близько 80 законопроектів, які вносять зміни до чинного законодавства в різних сферах економіки, політичної і правової системи, суспільного життя
• Вони не прилетіли до нас із космосу.
• Це реформи, які впродовж п'яти постмайданних років напрацьовувало громадянське суспільство, але вони були заблоковані і загальмовані через те, що заважали корупційним схемам процвітати, а старим політикам – збагачуватися.

• Серед цих проектів реформ:

  1. Ті, які були напрацьовані експертними групами під час президеньскої кампанії Володимира Зеленського;
  2. Ті, які неодноразово були обговорені за два останніх місяці в партійних комітетах "Слуги народу";
  3. Ті, над обговоренням яких ми працювали у Трускавці.

• Всі вони пройшли юридичну експертизу, пройшли через дискусії у партії та Офісі президента.
• Це ті реформи, на які чекав бізнес, громадянське суспільство. Ті реформи, на які чекали люди.
• В цьому пакеті – законопроекти, які не потребують великих зусиль, довгих розробок і обговорень. Це ще не масштабні реформи. Це те, що можна зробити точечними змінами у законодавстві. Цього достатньо, щоб зробити перший крок. Це лише старт. Але це – високий старт.
• Законопроекти будуть подані відповідно до процедури, яку закріплено у Регламенті Верховної Ради. Обговорено в комітетах. І з початку другої пленарної сесії 10 вересня ми винесемо їх до зали і проголосуємо. Таким чином, за два тижні ми запустимо механізм змін в країні.

Чому ми подаємо ці законопроекти?

• Кардинальні зміни або відбуваються швидко, або не відбуваються взагалі. Про це свідчить і світовий досвід, і український.
• Повільні зміни вже не спрацюють.
• Декоративні зміни, "перефарбування фасаду" – вже не спрацюють.
• Лише швидкі, глибокі, справжні зміни.
• Надто багато часу втрачено і надто великі очікування у народу.
• Ми подаємо ці законопроекти, щоб запустити механізм змін.
• Це продовження і виконання вимог Революції Гідності. Бо це саме ті реформи, які вимагало громадянське суспільство, експертна спільнота, міжнародні партнери України відразу після Євромайдану. Саме ті реформи, які було заблоковано старою владою.
• Завдяки цьому пакету ми за два тижні зробимо те, чого Рада 8-го скликання не спромоглася зробити за п`ять років.
• Нам 28 років розказували – що реформи це складна і протирічива річ, що треба почекати, а краще – нічого не змінювати. Але виявляється, що для досягнення великого ефекту достатньо лише змінити якусь одну маленьку, але безглузду норму закону. Наприклад, щоб у космічну галузь йшли інвестиції, треба скасувати заборону створювати в цій сфері приватних компаній. Заборону, яка незрозуміло навіщо була створена. І так в десятках і сотнях випадків.

Що змінять ці реформи?

• Наша мета на цьому етапі – розчистити поле для масштабних економічних і політичних реформ. А саме:
- Прибрати "корупційні жучки" і надмірну регуляцію, яка погіршує інвестиційний клімат
- Позбавити депутатів і чиновників зайвих і необґрунтованих привілеїв
- Зробити політиків підконтрольними суспільству і виборцям
- Створити можливості для залучення інівестицій у інфраструктуру (дороги, порти, залізниця)
- Нарешті скасувати дію актів держави, яка 28 років як померла - СРСР і УРСР
- Полегшити норми і правила для бізнесу - в будівництві, державних закупівлях, стандартизації
- Захистити бізнес від рейдерства
- Ввести єдиний рахунок для сплати податків і в цілому спростити процедуру сплати
- Перезапустити НАЗК, зробити цей інститут ефективним в структурі антикорупційних органів
- Повернути відповідальність за незаконне збагачення
- Ввести спец конфіскацію для корупціонерів
- Заохочувати викривачів корупції
- Зменшити кількість народних депутатів до 300 осіб з наступного скликання
- Закріпити у Конституції вибори виключно за пропорційною системою
- Ввести покарання депутатів за кнопкодавство і відсутність на засіданнях Ради без поважних причин
- Надати Народу України право ініціювати закони
- Позбавити депутатів можливості блокувати важливі державні рішення внесенням "мільйона поправок"
- Законодавчо врегулювати імпічмент президента, тобто зробити його в разі чого - реальним.


ТЕЗИ ПО ОКРЕМИХ ЗАКОНОПРОЕКТАХ:

У сфері політичної реформи:

ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТЕЙ 76 ТА 77 КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ (ЩОДО ЗМЕНШЕННЯ КОНСТИТУЦІЙНОГО СКЛАДУ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ПРОПОРЦІЙНОЇ ВИБОРЧОЇ СИСТЕМИ)

• Кількість депутатів Верховної Ради зменшиться. В нас їх, чесно кажучі, забагато. За розмірами у нас такий саме парламент, як американський конгрес. А населення країни у 7-8 разів менше, ніж у США. Децентралізація влади – ще один аргумент на користь зменшення кількості депутатів.
• Конституційно закріплюється пропорційна система виборів. Це означає довгоочікуване поховання мажоритарки - джерела корупції, виборчих фальсифікацій. Партії зможуть повністю представляти різні верстви населення.

ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТТІ 81 КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ (ЩОДО ДОДАТКОВИХ ПІДСТАВ ДОСТРОКОВОГО ПРИПИНЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ НАРОДНОГО ДЕПУТАТА УКРАЇНИ)

• Депутати можуть втратити мандат за кнопкодавство і пропуск третини засідань ВР без поважної причини (відрядження, хвороба). Прогульники, ледарі і політичні корупціонери на службі народу не потрібні.

ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТТІ 85 КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ (ЩОДО КОНСУЛЬТАТИВНИХ, ДОРАДЧИХ ТА ІНШИХ ДОПОМІЖНИХ
ОРГАНІВ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ)

ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТЕЙ 85 ТА 101 КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ (ЩОДО УПОВНОВАЖЕНИХ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ)

• Рада нарешті зможе створювати консультативно-дорадчі органи та мати власних уповноважених – так само як сьогодні їх має Уряд і Президент.
• Рада має стати більш суб'єктною в політичній системі, мати можливість розширення своєї експертної бази (залучати зовнішніх експертів, не лише внутрішніх) та мати більший вплив.


ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТТІ 93 КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ (ЩОДО НАРОДНОЇ ЗАКОНОДАВЧОЇ ІНІЦІАТИВИ)

• Дуже важлива зміна. Сьогодні подавати закони можуть лише народні депутати, Кабмін і Президент. Тепер пропонується ввести ще одного суб'єкта – НАРОД УКРАЇНИ. Тобто, за певних умов і кількості людей, що підтримали подання, законопроект може бути внесений ВІД ІМЕНІ НАРОДУ і ПОВИНЕН бути розглянутий Верховною Радою. Народ отримає можливість безпосередньо брати участь у законодавчому процесі.

ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТТІ 106 КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ (ЩОДО ЗАКРІПЛЕННЯ ПРАВА ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ УТВОРЮВАТИ НЕЗАЛЕЖНІ РЕГУЛЯТОРНІ ОРГАНИ)

Президент отримає можливість створювати незалежні регуляторні органи, призначати і звільняти їхніх голів. Це пришвидшить процес створення таких органів у разі потреби.

ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТТІ 131-2 КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ (ЩОДО СКАСУВАННЯ АДВОКАТСЬКОЇ МОНОПОЛІЇ)

Зрада, яка мала наступити 1 січня, буде скасована: органи влади і місцеве самоврядування зможуть представляти в судах не лише люди з адвокатською ліцензією. Монополізм – це погано. І в економіці, і в конкурентному судовому процесі. Ми усуваємо його скрізь, де можна.

ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ ЩОДО ВТРАТИ ПРАВА НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ НА ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ У РАЗІ ПРОПУСКУ БЕЗ ПОВАЖНИХ ПРИЧИН ПЛЕНАРНИХ ЗАСІДАНЬ ТА ЗАСІДАНЬ КОМІТЕТІВ

Нарешті штрафи з зарплатні для депутатів, які пропускають пленарні засідання і засідання комітетів. Депутати – на роботі, і вони нічим не ліпші, ніж будь-який працівник в Україні. "Проста" людина в такій ситуації точно зіткнулася б із загрозою штрафу і навіть звільнення.

ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДОРЕГЛАМЕНТУ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ЩОДОПРИВЕДЕННЯ ЙОГО НОРМ У ВІДПОВІДНІСТЬ ДО КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

Приводить у відповідність до Конституції процес призначення у Раді Прем`єр-міністра, міністрів Уряду і керівників державних організацій та установ.

ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ ЩОДО ПРАВА ЗАКОНОДАВЧОЇ ІНІЦІАТИВИ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ

Щоб не було "законодавчого спаму", тобто щоб Рада не була завалена законопроектами, які мають маленьке значення або вносяться "по приколу" (як-от проект про "дематюкизацію" в минулому скликанні), пропонується встановити мінімальну кількість депутатів, які мають подати законопроект. Є надія, що "випадковостей" при такому порядку буде менше.

ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ ЩОДО ДОСТРОКОВОГО ПРИПИНЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ НАРОДНОГО ДЕПУТАТА УКРАЇНИ

Тут все просто: якщо ти обрався від "Слуги народу", а потім передумав і пішов в якусь іншу - будь-ласка мандат на стіл. Бо народ тебе обирав від конкретної партії тому, що ти – частина цієї партії.

ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО РЕГЛАМЕНТУ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ЩОДО УНЕМОЖЛИВЛЕННЯ ЗЛОВЖИВАННЯ ПАРЛАМЕНТСЬКИМИ ПРОЦЕДУРАМИ

Документ припиняє ганебну практику, коли важливе державне рішення могло блокуватися внесенням мільйона поправок і тому закон розглядався місяцями. За народні гроші. Розгляд поправок – тільки за окремим рішенням Ради.

ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТТІ 116 РЕГЛАМЕНТУ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ЩОДО ВИМОГ ДО ПРОПОЗИЦІЙ І ПОПРАВОК ДО ЗАКОНОПРОЕКТУ, ЩО ГОТУЄТЬСЯ ДО ДРУГОГО ЧИТАННЯ

Зняти абсолютну заборону вносити поправки у статті (закони), які не були предметом проекту, ухваленого у 1-му читанні.
Дозволити вносити зміни у статті (закони), які не були предметом проекту, ухваленого у першому читанні.

ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІДКРИТОСТІ ТА ПРОЗОРОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

• Важлива реформа, яка також спрямована на участь громадян у законотворчому процесі.
• Дозволити громадянам коментувати законопроекти, виставлені на сайті Верховної Ради
• Публікувати депутатські запити відкрито, на сайті – і відповіді на ці депутатські запити (звісно, з захистом персональних даних)

ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО РЕГЛАМЕНТУ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ЩОДО ЗАПРОВАДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОННОГО ДОКУМЕНТООБІГУ, ПОВ'ЯЗАНОГО ІЗ ЗАКОНОДАВЧИМ ПРОЦЕСОМ

Перемога над паперовою роботою. Віднині весь законодавчий процес – в електронній формі.

ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО РЕГЛАМЕНТУ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ЩОДО ПЛАНУВАННЯ ТА СИСТЕМНОСТІ ЗАКОНОТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Перемога над законодавчим хаосом. Створення плану законотворчої діяльності на відповідний період. Звісно, корекції будуть можливі – особливо в нештатних ситуаціях. Але можливість виникнення відверто лоббістських, корупційних, та й просто безглуздих законопроектів значно знизиться, майже до нуля.

ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ОСОБЛИВУ ПРОЦЕДУРУ УСУНЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ З ПОСТА (ІМПІЧМЕНТ)

Багатостраждальний закон про імпічмент, який Президент вносив ще до Ради 8 скликання. Старі політики намагалися назвати імпічментом закон про слідчі комісіїї парламенту. Але це питання настільки важливе, що потрібний окремий закон.

ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ
"ПРО СТАТУС НАРОДНОГО ДЕПУТАТА УКРАЇНИ" (ЩОДО ОБ'ЄДНАННЯ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ У ДЕПУТАТСЬКІ ФРАКЦІЇ ТА ГРУПИ)

ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ
"ПРО РЕГЛАМЕНТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ" (ЩОДО ОБ'ЄДНАННЯ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ У ДЕПУТАТСЬКІ ФРАКЦІЇ ТА ГРУПИ)

Всі депутати мають бути у фракціях та групах. Одинокі депутати – це велика спокуса продати свій голос, або не мати голосу взагалі, бо депутат без фракції не може вирішити в Раді жодного питання, реалізувати жодну законодавчу ініціативу.


ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ЗМІНУ ПІДХОДУ ДО ФІНАНСУВАННЯ ПАРТІЙ ЗА РАХУНОК ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ

Всіх обурила норма, коли партії, що не пройшли до Ради, але набрали більше 2%, отримають гроші платників податків на свої партійні потреби. Цю норму пропонується скасувати. Крім того, обмежити фінансування партій, які до Ради пройшли.


ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІНИ ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ПРИВАТИЗАЦІЮ ДЕРЖАВНОГО І КОМУНАЛЬНОГО МАЙНА"

Скасовується стаття, яка зобов'язувала Раду відкривати контрольну комісію з питань приватизації. Така комісія – вже архаїзм. Велика приватизація вже пройшла. Комісія, до речі, не завадила жодній з хижацьких приватизацій. Тож, що була, що не була. Зараз треба приватизувати неефективні і - чесно кажучі - неліквідні державні підприємства.

У сфері економіки:

Законопроект про концесії

Допоможе залучити кошти приватних інвесторів до проектів у сфері інфраструктури там, де не вистачає бюджетного фінансування. Наш законопроект збалансує інтереси держави та інвесторів, закладе гарантії повернення активів державі та механізм контролю виконання інвестором своїх зобов'язань протягом усього терміну дії договору.

Законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку космічної діяльності та залучення інвестицій у космічну галузь України

Скасує обмеження, які не дозволяють суб'єктам приватної форми власності вести діяльність у сфері космосу. Це допоможе залучити інвестиції у космічну галузь України, наповнити наш статус космічної держави реальним змістом і створити нові робочі місця.

Законопроект про скасування закону про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації

На рівні закону більше не буде об'єктів, які не підлягають приватизації. Це усуне корупцію і зробить процедуру приватизації значно швидшою.

Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг

Один регулятор буде здійснювати нагляд за усіма небанківськими кредитними установами та страховими компаніями, що зробить процес контролю більш ефективним і не допустить зловживань на цьому ринку.

Законопроект про режим спільного транзиту

Впроваджує використання єдиної митної декларації через усі кордони країн, які приєдналися до Конвенції про процедуру спільного транзиту. Постачальники отримають можливість діяти за спрощеними процедурами.

Законопроект про внесення змін до "Митного кодексу України" щодо деяких питань функціонування авторизованих економічних операторів

Суттєво спрощує митне оформлення для бізнесу, підвищує конкурентоспроможність наших підприємств на зовнішніх ринках.

Законопроект про внесення змін до Закону України "Про правонаступництво" щодо припинення дії актів УРСР на території України

Ми нарешті скасуємо дію цілої низки радянських норм, які досі мають юридичну силу на території України. Лише деякі закони тієї доби будуть діяти тимчасово - до 1 вересня 2020 року.

Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо поліпшення інвестиційного клімату

Скасовує пайовий внесок, який замовник будівництва зобов'язаний сплачувати на користь місцевого бюджету, захищає права міноритарних акціонерів. Відкриває для інвесторів можливість безкоштовно в режимі онлайн отримувати інформацію з Державного реєстру обтяжень рухомого майна.

Законопроект про внесення змін до Закону України "Про будівельні норми" щодо нормування у будівництві

Відкриває можливість для впровадження в Україні новітніх архітектурних рішень, будівельних технологій, інноваційних матеріалів, більш безпечних для споживача і довкілля. Усуває надмірне втручання держави у сфері будівництва.

Законопроект про внесення змін до "Бюджетного кодексу України" щодо надходжень від здійснення габаритно-вагового контролю

Фіксація порушень буде здійснюватися в автоматичному режимі, надходження від штрафів напряму будуть направлятися до Державного дорожнього фонду.

Законопроект про внесення змін до Закону України "Про автомобільні дороги" щодо аудиту безпеки автомобільних доріг

Ділянки трас, які можуть стати аварійно-небезпечними, будуть прораховуватися наперед, ще на етапі проектування доріг. Це зменшить кількість ДТП і рівень травматизму на дорогах.

Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю

Дороги стануть більш безпечними і менш завантаженими, збільшиться термін їх експлуатації.

Законопроект про внесення змін до Закону України "Про державну підтримку кінематографії в Україні" щодо особливостей надання державної підтримки кінематографії

Законопроект допоможе залучити іноземні інвестиції в український кінематограф. Збільшиться кількість фільмів, вироблених в Україні, з'являться нові робочі місця у сфері кіновиробництва.

Законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади

Спрощує порядок прийняття на державну службу та звільнення з неї, підвищує відповідальність держслужбовців за результати своєї роботи.

Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ефективного захисту прав споживачів фінансових послуг

Держава зможе оперативно реагувати на порушення прав громадян, які стали споживачами фінансових послуг, і притягати до відповідальності недобросовісні компанії.

Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо публічних закупівель

Запровадження персональної відповідальності посадових осіб за зловживання із закупівлями. Створення електронних каталогів поширених товарів для бюджетних установ.

Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг та створення єдиної державної електронної системи у сфері будівництва

Запровадження єдиної електронної системи у будівництві, створення кабінету забудовника з доступом до всіх необхідних даних, скасування паперових дозволів, за якими компанії з усієї України змушені приїжджати до Києва.

Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності

Усуває існуючі неточності, які ускладнюють притягнення до відповідальності за порушення законодавства щодо ліцензування.

Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню

Спрощує ведення бізнесу компаніям у сфері телекомунікацій. Ліцензія замінюється повідомленням про початок провадження діяльності.
Законопроект про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо декриміналізації фіктивного підприємництва

Скасовує кримінальну відповідальність за "фіктивне підприємництво" та підвищує поріг кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків.

Законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення процедури передачі в оренду державного та комунального майна

Майно, яке перебуває у державній та комунальній власності, буде передаватися в оренду публічно і відкрито, виключно через аукціон у системі "ProZorro.Продажі".

Законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з Єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб

Зменшить кількість звітів, які змушені подавати компанії та приватні підприємці, звільнення від зайвої "паперової роботи".

Законопроект про внесення змін до Податково кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг та Законопроект про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг

Усуває зловживання з боку великого бізнесу, який використовує спрощену систему оподаткування (ФОП) для зменшення податкових зобов'язань.
Захищає права споживача, мотивує його вимагати фіскальний чек за наданий товар, чи послугу.

Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення охорони прав на компонування напівпровідникових виробів

Йдеться про посилення, відповідно до європейських стандартів, захисту інтелектуальної власності українських виробників мікросхем. Це законопроект на виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС.

Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних значень

Йдеться про імплементацію положень Угоди про асоціацію з ЄС. Законопроект захищає інтелектуальну власність на товари, які походять з певних географічних регіонів, що забезпечує їм особливу репутацію.

Найбільш поширені приклади захисту географічних значень - це поняття "фета", "шампанське", "коньяк", "камамбер" тощо. Лише певні регіони можуть виготовляти товар саме під такою назвою.

Законопроект про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії

Захистить здоров'я населення та осіб, які перебувають під професійним медичним випромінюванням. Заборонить ввезення в Україну та виробництво неякісного рентгенівського діагностичного обладнання.

Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям закону України "Про стандартизацію"

Встановлює принцип добровільності застосування національних стандартів, знімає зайві заборони у сфері стандартизації, спрощує роботу виробникам.

Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству

Виключення акредитованих суб'єктів (БТІ), із числа осіб, які проводять державну реєстрацію, запровадження додаткових механізмів захисту на рівні програмного забезпечення.

Законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення системи адміністративного податку

Комплексний законопроект щодо удосконалення системи адміністрування податків.

Законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, Єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування

Спростить процедуру сплати податків, зменшить кількість помилкових транзакцій.

У сфері правової політики

Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції

Посилює гарантії незалежності Національного агентства з питань запобігання корупції, створює законодавчу основу для діяльності підрозділів, які будуть виявляти корупцію в органах влади. Усуває законодавчі недоліки, через які НАЗК не забезпечене належним доступом до реєстрів і баз даних, які необхідні для антикорупційної діяльності.

Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів

Відновлює кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. Буде запроваджено механізм, згідно якого незаконно набуте майно чиновників буде стягуватися в дохід держави.

Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підстав передачі справ на розгляд великої палати Верховного Суду та щодо строків повернення адміністративних справ

Законопроект вирішує проблему накопичення великої кількості справ та вирішує проблему забезпечення розумних строків розгляду справ.

Законопроект про внесення зміни до Закону України "Про вищий антикорупційний суд" (щодо початку роботи суду)

Раніше справи проти корупціонерів розвалювалися в судах, через що ніхто фактично не ніс відповідальність за розкрадання країни. Це лише заохочувало їх на нові злочини.
З появою незалежного Вищого антикорупційного суду з'явиться інституція, завданням якої буде виносити реальні вироки і саджати до в'язниці корупціонерів. Це те, чого вони насправді бояться і без чого неможлива реальна боротьба з корупцією.

Законопроект про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення

Законопроект підвищить ефективність моніторинг ризикованих операцій, удосконалить процедуру розкриття бенефіціарів та заморожування активів. Це реальні механізми боротьби з "брудними грошима", за які потім вчиняють злочини, купуються місця в списках до ВР і фінансується діяльність тіньових структур, які грабують країну.

Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відтермінування застосування штрафних санкцій за порушення порядку ввезення транспортних засобів на митну територію України

Цей законопроект на три місяць відтерміновує накладання штрафів на власників "євроблях". За цей період уряд і парламент мають унормувати питання розмитнення автомобілів і встановити справедливі штрафи за порушення цих правил.

Пакет законопроектів щодо реформи прокуратури. Зокрема, проект закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури"

• Відкриє прокуратуру для чесних і професійних людей. Кожен кандидат, якщо він має достатні теоретичні знання, чи практичні навики, зможе на конкурсних засадах зайняти посаду прокурора у будь-якому органі прокуратури.
• Він відкриває шлях до очищення прокуратури шляхом атестації діючих прокурорів.
• І взагалі - створює передумови для постання нової, незалежної прокуратури, яка працюватиме на засадах професійності та відповідальності.

Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства

Законопроект створює додаткові можливості для боротьби з ТОП-корупцією. Зокрема, він передбачає такі революційні зміни, як вилучити з КПК неконституційну норму, яка забороняє правоохоронним органам без згоди ВР проводити обшуки у народних депутатів.

Також цей законопроект надає НАБУ та ДБР повноваження, якими їх боялася наділити попередня влада, – можливість самостійно зніматися інформацію з каналів зв'язку. Тобто - прослуховувати корупціонерів і використовувати ці дані в якості доказів у судах.

Законопроект про внесення змін до деяких законів України (у частині діяльності органів суддівського врядування)

Запроваджує новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Передбачає створення комісії з питань доброчесності, яка слідкуватиме за діяльністю Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Це забезпечить додатковий контроль у сфері, яка вважається однією з найбільш корумпованих.

Законопроект про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" щодо викривачів злочину

• Справді революційний законопроект, який встановлює права, гарантії і що найголовніше - механізми захисту громадян, які повідомили про вчинення корупційного правопорушення і тим самим допомогли державі у викритті корупціонерів.
• Цей законопроект виведе боротьбу з корупцією на якісно новий рівень. Там, де за корупціонерами не встигають прослідкувати правоохоронці - там будуть діяти прості громадяни, які значно допоможуть в роботі антикорупційним органам.

Законопроект про внесення змін до Закону України "Про оборону України" (щодо планів оборони)

• На законодавчому рівні буде визначено такий важливий документ, як План оборону України, в якому буде передбачено заходи і відповідальність усіх структур, які беруть участь в обороні держави.
• Він дозволяє створити умови для підготовки органів державної влади, економіки до переведення з мирного на воєнний стан для організації відсічі агресору.

Законопроект про внесення змін до деяких Законів України, що регулюють діяльність Національної гвардії України

• Він визначає чіткі механізми реалізації конституційних повноважень Президента з керівництва діяльністю Національної гвардії та призначення вищого керівного складу НГУ.
• Удосконалює питання соціально-економічного забезпечення Нацгвардії, надає керівництву НГУ більше самостійності у здійсненні поточної діяльності.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme