Статус учасника бойових дій отримають тільки військові – Яценюк

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк запропонував надавати статус учасника бойових дій виключно військовослужбовцям
Depo.Влада
4 лютого 2015 18:15
ФОТО: depo.ua
Статус учасника бойових дій отримають тільки військові – Яценюк
Статус учасника бойових дій отримають тільки військові – Яценюк

Про це він повідомив сьогодні під час засідання уряду, передає depo.ua з посиланням на прес-службу Кабміну.

«Це Міністерство оборони, тобто Збройні сили України, Головне управління розвідки Міноборони, МВС, Державна прикордонна служба, Національна гвардія України, СБУ, Держспецзв'язку, Служба зовнішньої розвідки, Державна служба охорони, Державна служба з надзвичайних ситуацій, яка зараз вивозить людей із зони АТО, Державна пенітенціарна служба і Служба спецтранспорту - ті, які ремонтують шляхи й залізницю і під обстрілами російських терористів намагаються відновити інфраструктуру», - пояснив Яценюк.

Водночас Кабмін пропонує не надавати статус учасника бойових дій цивільним особам, натомість удвічі збільшити платню для цивільних, які виконують свої функції в зоні АТО.

Уряд України, за словами прем'єр-міністра, запропонує Верховній Раді «взагалі відмовитися від того, щоб надавати будь-яким цивільним, в тому числі й чиновникам, статус учасника бойових дій».

«Прошу всіх українців, які прийняли для себе найбільш відповідальне рішення - взяти зброю в руки і захищати країну - вступати до лав Збройних Сил та Національної гвардії... Для того, щоб отримати статус учасника бойових дій, пільги та гарантії від держави, треба в обов'язковому порядку вступити до лав або Збройних Сил, або Національної гвардії », - підкреслив прем'єр.

Як повідомляв depo.ua, раніше учасниками бойових дій в АТО комісія визнала 6100 бійців.