Стан українського політв’язня Приходька критично погіршився: Денісова б'є на сполох

Стан здоров'я українського політв’язня, кримського активіста Олега Приходька, який незаконно утримується в слідчому ізоляторі №1 в Ростові-на-Дону, критично погіршився

Стан українського політв’язня Приходька…
Фото: Тelegram / Людмила Денісова

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у своєму Telegram, передає Depo.ua.

"Нашому співгромадянину, який має хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, сечостатевої системи, а також глибоке стійке двостороннє порушення слуху та зору, керівництво СІЗО не забезпечує право на отримання належної медичної допомоги, що передбачено пунктом 22 Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями від 30.08.1955, схвалених Економічною і Соціальною радою ООН, – написала вона.

За інформацією Денісової, через різке зниження слуху Приходько позбавлений права на справедливий суд та ефективний засіб юридичного захисту, а неодноразові звернення його адвоката до суду з клопотанням про проведення кваліфікованого медичного обстеження та лікування залишилися без уваги.

Омбудсмен додала, що кримського активіста утримують у погано освітленій камері, без належної вентиляції, з недотриманням норми санітарної площі на одну особу та у повній антисанітарії – наявні щури, таргани та комахи.

"Відповідно до положень Конвенції про захист прав людини і основних свобод такі факти порушення прав прирівнюються до катувань і нелюдського поводження та становлять пряму загрозу життю й здоров’ю Олега Приходька. Звертаюся до уповноваженого з прав людини на Росії Тетяни Москалькової вжити невідкладних заходів для відновлення прав громадянина України Олега Приходька, зокрема терміново провести кваліфікований медичний огляд, забезпечити належні умови тримання відповідно до Мінімальних стандартних правил ООН щодо поводження з в’язнями", – наголосила Денісова.

Вона зазначила також, що переконана, що спільні дії міжнародної спільноти, дипломатичного корпусу України та інших дипломатичних представництв іноземних держав, направлені на захист прав усіх громадян України, які незаконно утримуються країною-агресором, зможуть наблизити день їхнього звільнення.

Нагадаємо, раніше адвокат Сергій Легостов після побачення з підзахисним повідомив, що у політв’язня Приходька почалися проблеми зі слухом.

Довідка: 28 травня 2020 року в Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону розпочався розгляд по суті кримінальної справи стосовно проукраїнського активіста Олега Приходька. Уже відбулася низка судових засідань.

Приходька обвинувачують за ст. 30 ч. 1 і ч. 1 статті 205 ("Підготовка до вчинення терористичного акту"), ч. 1 статті 222 ("Придбання і зберігання вибухових речовин") та ч. 1 статті 223-1 ("Виготовлення вибухових речовин") КК РФ.

Водночас, причетність до злочинів, в яких його обвинувачують, Приходько спростував.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme