Екс-депутат Держдуми розповів, як Путін зробив Януковича президентом

Колишній депутат Держдуми Росії, правозахисник В'ячеслав Ігрунов розповів, як російська влада на початку 2000-х років, за часів президентства Леоніда Кучми, зробила ставку на кандидатуру Віктора Януковича
Depo.Влада
11 березня 2016 10:20
ФОТО: depo.ua

Про це Ігрунов сказав в інтерв'ю російському виданню "МК", передає depo.ua.

"Я особисто говорив про те, що ставку на цю людину (Януковича, - ред.) робити категорично не можна. Але мені відповідали: "Кучма сам у своїй країні розбереться", - сказав Ігрунов.

За його словами, ставку на Януковича зробили лише тому, що його вибрав Кучма. "Можу відкрити секрет: у 2002 році, коли  обирали прем'єра, Кучма сказав, що у нього є, звичайно, свій кандидат. Але оскільки відносини з Росією для нього пріоритетними, він не призначить нікого, хто виявиться неприйнятним для Москви. Він був готовий це питання узгоджувати. Але Росія миттєво погодилася на Януковича", - розповів колишній російський депутат.

Ігрунов також пояснив, чому Кучма за часів свого президентства обрав кандидатуру Януковича.

"Націоналістична Україна в 2002 році була жорстко проти Кучми. Пам'ятаєте кампанію "Україна без Кучми"? У нього був тільки один шанс: зробити ставку на людину, що представляє більшість України, більшу частину економіки України - тобто південний схід. І перш за все - Донбас. Іншої людини, який представляв би південний схід, і мав би досвід, і був би на очах, не було. Янукович був ставлеником донецької олігархії, зокрема, Ахметова. Тільки на цю олігархію і міг спиратися Кучма в останні роки свого президентства. Тому він призначив Януковича. Це була найбільша помилка Кучми і втрата для Росії. Москва мала сказати: Україна заслуговує більш ефективного, більш яскравого кандидата в президенти. Але Росія без найменших зауважень прийняла вибір Кучми", - сказав правозахисник.

За його словами, Путін вважав, що "у нього своїх справ по горло, і навіщо йому втручатися в українські справи, якщо там є Кучма, з яким у нього довірчі відносини".

"У результаті сталася помаранчева революція, і в Кремлі прийшли до висновку, що раз ми не вміємо впливати на те, що відбувається в інших країнах, то і не будемо. Нехай роблять все, що завгодно, нехай тільки платять справно за наш газ", - сказав екс-депутат, відмовившись при цьому називати джерело цієї інформації.

"Ідея була в тому, що ми будемо продавати їм енергоносії за ринковими цінами, вони не витримають цього з їх неефективною економікою...Це була помилкова стратегія...Ось ці помилки і призвели до сьогоднішнього стану ", - резюмував Ігрунов.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада