Стало відомо, скількох українців турбує війна на Донбасі та яке їхнє ставлення до цього

Переважна більшість українців переймаються ситуацією на Сході нашої країни та стежать за новинами на тему конфлікту України та Росії

Журналіст стрічки новин

Про це свідчать дані експрес-опитування "Оцінка останніх новин та подій. Ставлення українського суспільства до ескалації конфлікту на Донбасі", яке 21 квітня презентував Український інститут майбутнього, пише Depo.ua.

Зокрема, 6% респондентів зазначили, що практично "не вилазять" з новин на цю тему, тоді як 36% – відстежують дані новини декілька разів на день, а ще 33% – моніторять ситуацію один раз на день. Чоловіки частіше за жінок цікавляться ситуацією на Сході. Цікаво, що з підвищенням віку опитуваних зростає кількість тих, хто стежить на новинами на цю тему один раз на день та більше.

Практично не вилажу з новин на цю тему

6%

Декілька разів на день

36%

Не частіше одного разу на день

33%

Не частіше одного разу на тиждень

18%

Не стежу зовсім

7%

Також спостерігається високий рівень зацікавленості новинами про те, що Росія нарощує сили на кордонах з Україною. Згідно з опитуванням, чули про ескалацію переважна більшість респондентів – 81%, ще 14% – чули новину, але не обізнані щодо деталей, лише 5% – не чули взагалі про це.

Так, чув/ла цю новину та знаю деталі

81%

Так, чув/ла новину, але не знаю деталі

14%

Ні, не чув

5%

Щодо того, як громадяни України трактують для себе ситуацію на Донбасі, то 64% опитаних наголошують, що вважають це збройним конфліктом/війною між Україною та Росією. Серед тих, хто дотримується такої думки, переважна більшість з західної України (77% проти загального показника 64%).

Як і загалом про війну на Донбасі, рівень обізнаності щодо ескалації Росії вищий у чоловіків та серед респондентів, які проживають в обласних центрах. Крім цього, більше цікавляться темою конфлікту на Сході України люди з підвищенням віку.

Серед тих, хто вважає ситуацію на Донбасі війною, дещо менше зі Сходу та Півдня – по 47% проти загального показника 64%. Водночас респонденти зі Сходу та Півдня частіше за інших наголошували, що вважають ситуацію на Сході збройним конфліктом між владою України й самопроголошеними республіками (Л-ДНР), які підтримує влада Росії. Показники – 24% та 25% відповідно проти загального показника 17%.

На Сході України відбувається збройний конфлікт/війна між Україною та Росією

64%

На Сході України відбувається збройний конфлікт між владою України і самопроголошеними республіками (Л/ДНР), які підтримує влада Росії

17%

Україна стала майданчиком військових дій, інспірованих Держдепом

6%

На Сході України відбувається громадянський конфлікт, інспірований українською владою, під виглядом боротьби з сепаратизмом

3%

На Сході України відбувається збройний конфлікт між владою України і самопроголошеними республіками (Л/ДНР), Росія до конфлікту не має відношення

2%

Інше

1%

Не маю однозначної відповіді на це питання

7%

Нагадаємо, що Росія стягнула до українського кордону 28 батальйонних тактичних груп й планує ще 25. Припинити тиснути на Україну РФ вже закликали в Європейському Союзі та США. Також низкою країн були введені санкції проти Росії.

1 квітня США заявили, що захистять Україну, якщо Росія розпочне активні військові дії на Донбасі. Своєю чергою віце-прем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що ймовірність широкомасштабної агресії Росії проти України мінімальна.

10 квітня Україна ініціювала в ОБСЄ спеціальне засідання через збройну ескалацію Росії біля українського кордону та в тимчасово окупованому Криму. Однак Росія відмовилася брати участь у цьому засіданні.

12 квітня українська розвідка повідомила про збільшення ударних угрупувань Росії біля українських кордонів. На Росії стягування військ до кордону з Україною пояснили масовими військовими навчаннями НАТО.

17 квітня Росія перекинула у Чорне море 15 кораблів Каспійської флотилії.

Читайте також: Загострення на кордоні посилюється: Чи наважиться Путін знову напасти на Україну

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme