Стало відомо, коли Рада може проголосувати за закон про медіа

Глава комітету парламенту з питань гуманітарної та інформаційної політики та народний депутат від "Слуги народу" Микита Потураєв розповів, коли Верховна Рада може винести на голосування закон про медіа

Стало відомо, коли Рада може проголосува…
Фото: Слуга народу / Facebook

Як пише Depo.ua, про це він сказав у коментарі "РБК-Україна".

За словами Потураєва, до винесення законопроекту на розгляд парламенту профільне міністерство (Мінкульт) і комітет розраховують знайти компроміс з усіма учасниками ринку і врахувати їхні зауваження. Після чого буде зареєстровано новий документ. Він буде винесений на голосування в Раду не раніше квітня 2021 року

Також він зазначив, що ухвалити новий документ потрібно тому, що чинна законодавча база про медіа "застаріла і не допомагає Україні захищати свій інформаційний простір". Крім цього, за словами Потураєва, низка документів були написані давно, тому нині представники ринку перебувають у нерівних умовах. Також наголошується, що новий документ потрібен для імплементації європейських директив.

Наголосимо, що автори законопроекту визначають у ньому існуючі види медіа, вимоги до них, структуру власності та порядок їх реєстрації. Також у документі прописані покарання і санкції за порушення. У законі буде вказано, що до медіа відносяться не лише традиційні телеканали, радіостанції і преса, а й інтернет-ЗМІ, провайдери і ОТТ-сервіси (наприклад, Megogo або Oll.tv).

Що відомо про скандальний закон про медіа

Законопроект "Про медіа" №2693, який був зареєстрований у Верховній Раді 27 грудня 2019 року, пропонує запровадити спільне регулювання у сфері медіа як поєднання функцій та засобів державного регулювання і галузевого саморегулювання. Його розглядали у Верховній Раді 19 травня 2020 року, однак тоді було ухвалено рішення відправити законопроект на повторне перше читання.

Законопроект зіткнувся з критикою з боку представників медіаспільноти та громадських організацій. Вони висловили стурбованість неоднозначно прописаними вимогами до реєстрації онлайн-медіа, регулювання іноземних медіа, відсутністю дієвого механізму протидії монополіям на медіаринку та нечіткою процедурою формування органу співрегуляції.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme