Стало відомо, про що домовилась "нормандська четвірка"

Під час телефонної розмови у так званому "нормандському форматі" президент України Петро Порошенко заявив про ескалацію на Донбасі в останні тижні
Depo.Влада
30 грудня 2015 14:51
ФОТО: depo.ua
Стало відомо, про що домовилась "нормандська четвірка"
Стало відомо, про що домовилась "нормандська четвірка"

Порошенко наголосив, що ОБСЄ має отримати повний доступ до всієї окупованої території і до кордону, а також закликав Росію вивести всі свої війська з України, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

"Співрозмовники домовилися про необхідність повного припинення вогню. А також закликали на початку 2016 року активізувати роботу в Тристоронній контактній групі над модальностями проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей. До цієї роботи має бути долучено Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ)", – поінформували у прес-службі.

Зазначається, що в цьому контексті президент наполягав на скасуванні фейкових "виборів", які призначили проросійські бойовики. Він також вчергове підкреслив, що вибори на Донбасі мають відбутися за участі українських партій, українських ЗМІ, Центральної виборчої комісії, міжнародних спостерігачів. "Для підтримання порядку та забезпечення безпеки під час виборчого процесу президент України запропонував розгорнути на території окупованих районів Донбасу спеціальну місію Євросоюзу з дотримання миру в рамках Спільної політики безпеки та оборони ЄС", – йдеться в повідомленні.

Крім того, Порошенко наголосив на необхідності негайного допуску на окуповані території всіх міжнародних гуманітарних місій, зокрема Міжнародного комітету Червого хреста та організації "Лікарі без кордонів", а також закликав відпустити додому всіх українських заручників.

Співрозмовники домовилися про наступну зустріч міністрів закордонних справ "нормандської четвірки" в кінці січня 2016 року. 

Нагадаємо, сьогодні лідери України, Росії, Франції та Німеччини провели телефонну розмову в так званому "нормандському форматі".

Більше новин політики читайте на Depo.Влада