Стали відомі подробиці переговорів Байдена з нардепами

Віце-президент США Джозеф Байден обговорив можливу відставку генпрокурора Віктора Шокіна і перезавантаження Кабміну
Depo.Влада
7 грудня 2015 14:04
ФОТО: depo.ua

Про це написала на своїй сторінці у "Фейсбуці" нардеп від "Блоку Петра Порошенка" Світлана Заліщук, передає depo.ua.

За її словами, Байден вирішив перед зустріччю з президентом України і прем'єр-міністром поспілкуватися з депутатами-"єврооптимістами", молодими чиновниками та громадськими активістами.

"Віце-президент зробив сильні заяви про підтримку України "фінансово й не лише". І гарантував, що "Україна центральна тема будь-якої зустрічі з Путіним, який би не був привід”. Водночас закликав ухвалити зміни до Конституції та закон про вибори на окупованих територіях, що “дасть можливість США вимагати від Росії відповідних кроків та від європейців єдності щодо санкцій", - пише Заліщук.

Вона відзначила чотири ключові теми зустрічі.

"Незадовільний рівень боротьби з корупцією. Перспектива перезавантаження уряду. Мінськ – дії міжнароної спільноти щодо Росії, Конституція і закон про вибори на окупованих територіях. І Крим – що далі. Корупція. Нова влада не капітулювала перед нею. Є прогрес – це ключове законодаство та нові органи, керівництво яких обрано через незалежні комісії. Але дві головні людини граються в піддавки. І принципові лінії оборони втрачено в інтересах окремих відомих наближених. Прізвища названо. Генпрокурор має піти", - пише нардеп.

"Третє питання - Мінськ. Наші американські партнери почули з нашого боку серйозні застереження, що тиск з боку заходу на Україну не співмірний з діями Росії. Зміни до Конституції та закон про вибори на окупованих територіях в нинішніх умовах може дестабілізувати державу. Новий уряд. Мій меседж - команду треба перезапустити. Потрібен новий мандат довіри – від бізнесу, від суспільства загалом, від парламенту. Водночас очевидно, що американські партнери не бачать способу забезпечити стабільності без збереження статусу кво. Візит віце-президента націлений на збереження союзу", - додала вона.

Нагадаємо, 8 грудня очікується виступ Байдена у Верховній Раді.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада