США в ОБСЄ обурилися новими репресіями проти кримських татар

Сполучені Штати стурбовані значним погіршенням стану справ у сфері прав людини в анексованому Росією Криму, зокрема, збільшенням кількості кримських татар, які піддаються переслідуванням через відмову підтримувати окупантів
Depo.Влада
25 листопада 2016 06:10
ФОТО: depo.ua

З відповідною заявою виступив у четвер на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні представник США при Організації посол Деніел Баєр, передає Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Минулого тижня загальне число кримських татар, що зазнають переслідувань і безпідставних звинувачень в "екстремізмі" чи "тероризмі", зросло до 21-ї особи після нових поліцейських рейдів на татарські будинки, що мали місце 17 листопада", - заявив представник США.

Він також наголосив, що Росія відрізала доступ до державних установ, а також освіти та охорони здоров'я тим українцям, які відмовились приймати російське громадянство.

"Щонайменше, 30 тис. жителів Криму, і, ймовірно навіть більше, перемістилися до інших регіонів України, побоюючись репресій через свою роботу політичних діячів чи журналістів, або через їхні проукраїнські погляди", - констатував американський дипломат. Інші політично мотивовані громадяни зникли безвісти.

"Ми відзначаємо голосування в Третьому комітеті ГА ООН 15 листопада, яка засудила погіршення ситуації з правами людини в Криму і Севастополі, що опинилися під російською окупацією", - підкреслив представник США при ОБСЄ.

Він ще раз наголосив, що санкції проти Росії, пов'язані Кримом, залишатимуться чинними, "поки РФ не припинить окупації та спроб анексії Криму й поверне контроль над цією територією Україні".

Нагадаємо, в окупованому Криму політичним заручником став 21 кримський татарин, звинувачений в екстремізмі нелегітимною владою

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада