США не вірять, що Путін перетворить Крим на базу ядерної зброї

У Державному департаменті США сумніваються, що російська влада зважаться розмістити ядерне озброєння в Криму, який у березні 2014 анексував президент Володимир Путін
Depo.Влада
16 квітня 2015 09:45
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю "Медузі" заявила помічниця держсекретаря США з питань контролю над озброєннями і міжнародної безпеки Роуз Гетемюллер, передає depo.ua.

"Досі жодних підтверджень того, що Росія дійсно має намір розмістити в Криму ядерне озброєння, не було - поки що це просто заяви чиновників і повідомлення ЗМІ", - зазначила американська чиновниця.

Самі ж заяви з боку російських політиків про готовність розмістити стратегічні сили в Криму і Калінінградської області Гетемюллер назвала безвідповідальними.

"Це абсолютно безвідповідальна поведінка, як з точки зору регіональної стабільності, так і з точки зору міжнародної безпеки. Україна на початку своєї незалежності прийняла історичне і важке рішення, відмовившись від володіння ядерною зброєю. Ми не визнаємо анексію Криму, для нас це як і раніше територія України, і заяви про повернення ядерних озброєнь на цю територію - це образа відповідального вибору, зробленого Україною", - зазначила вона.

Нагадаємо, раніше лідер кримськотатарського народу, уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що росіяни ведуть цілодобові роботи з відновлення сховища ядерних боєприпасів в урочищі Кизилташ поблизу Ялти.