Справа "Приватбанку": Венедіктова запевнила, що ОГП відстоює 1 млрд грн активів держави

Офіс генерального прокурора (ОГП) відстоює 1 млрд грн активів держави у справі АТ КБ "Приватбанк"

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на звернення генерального прокурора Ірини Венедіктової, оприлюднене прес-службою ОГП.

"В нашому уявленні прокуратура – це каральний орган. Конституцією України її віднесено до системи правосуддя. Що це означає? Це означає, що прокуратура у рівній мірі із судом, не перебираючи на себе його функцію, на засадах рівності і змагальності покликана захищати суспільні інтереси. Обов’язок ОГП – відстоювати закон, права людини та інтереси держави. Наразі прокурори здійснюють це у Великій Палаті Верховного Суду в одній із справ, пов’язаних із націоналізацією "Приватбанку", – наголосила генпрокурор.

Також Венедіктова пояснила її суть: родина позивачів під час націоналізації "Приватбанку" підпала під ознаки пов’язаних із банком осіб, з усіма визначеними законодавством наслідками. До них було застосовано загальноєвропейський механізм "bail-in". Він дозволяє врегулювати неплатоспроможність банків або її високу ймовірність за рахунок внутрішніх джерел, зокрема, шляхом списання власних коштів акціонерів.

Під час націоналізації 1 мільярд гривень депозитів конвертували в акції, які викупила держава. Позивачі вимагають від Національного банку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та "Приватбанку", скасувати це рішення і повернути вказану суму, бо не вважають себе особами, пов’язаними із банком.

Вона нагадала, що позов було задоволено постановою Окружного адмінсуду міста Києва у 2017 році. Київський апеляційний адміністративний суд своєю ухвалою залишив її в силі.

Згодом Національний банк України, Міністерство фінансів України та державний "Приватбанк" оскаржили судові рішення в касаційному порядку.

За словами Венедіктової, ОГП вступив у цю справу у листопаді 2019 року з метою ефективного захисту та представництва інтересів держави.

"Прокурори, забезпечуючи участь у цій справі, переслідують винятково мету сприяти суду у здійсненні правосуддя. Офіс Генерального прокурора акцентує увагу суспільства на тому, що застосована до пов’язаних із "Приватбанком" осіб процедура конвертування депозитів у акції нова для нашої банківської системи. Вона застосовується в Україні вперше, однак давно та ефективно працює в Європі. Це не покарання чи санкції, а заходи, покликані стимулювати власників банку і пов’язаних з банком осіб не обнуляти активи та втримувати банк на плаву", – пояснила генпрокурор.

Також, за її словами, самі позивачі у цій справі непослідовні у своєму ставленні до питання пов’язаності з банком. У різних судових справах вони займають кардинально різну позицію.

"Ця справа за своєю важливістю – не простий спір. Постановлене судом рішення матиме велике значення для забезпечення розвитку права та формування єдиної правозастосовчої практики при розгляді інших позовів, пов’язаних з націоналізацією "Приватбанку". Адже цей позов – лише крапля в морі аналогічних – загальна сума вимог до держави у таких справах складає ще понад 29 мільярдів гривень. Нині це чверть бюджету охорони здоров’я", – наголосила Венедіктова.

Також вона нагадала, що держава вже витратила на докапіталізацію банку понад 160 мільярдів гривень.

"Це сума більша, ніж видатки бюджету на сферу оборони на 2020 рік. До того ж у "Приватбанку" сконцентровано до 40 % депозитів всієї банківської системи. Таким чином у цій справі забезпечення верховенства права та законності, інтерес держави та інтерес кожного громадянина збіглися. Вони рівні по важливості та становлять той суспільний інтерес, який покликаний захищати прокурор", – підсумувала Венедіктова.

Нагадаємо, 7 квітня Коломойський програв справу "Приватбанку" у Верховному суді Британії.

Згодом Апеляційний суд підтримав стягнення $259 млн з "Приватбанку" на користь Суркісів.

Відомо також, що у "Приватбанку" запровадили "кредитні канікули" на автокредити та іпотеку.

Читайте також: Облава через Кіпр: Навіщо "Приватбанк" подав ще один позов проти Коломойського

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme