UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Справа МН17 вплине на Міжнародний суд в ООН, – посол

Суд щодо катастрофи рейсу МН17, який стартує 9 березня у Нідерландах, є самостійним кримінальним процесом, однак збиття літака також є частиною позову, поданого Україною проти Росії до Міжнародного суду ООН

Таку заяву зробив посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов, пише Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

"Встановлення справедливості у справі МН17 – комплексне питання. Крім відповідальності конкретних осіб, мають бути знайдені відповіді на запитання: як потрапила зброя, за допомогою якої був збитий літак, в Україну; чи це було недбальство, помилка, чи спланована акція... Відповідно, виникає питання відповідальності за такі дії або бездіяльність, зокрема на рівні держави та її органів", – зазначив він.

Дипломат нагадав, що Україна вже використовувала в межах процесу в Міжнародному суді ООН інформацію та матеріали Спільної слідчої групи. Ба більше, Російська Федерація під час слухань у Міжнародному суді ООН з питань юрисдикції також робила відповідні посилання на доповіді слідства у кримінальній справі.

"Тому цілком вірогідно, що матеріали, представлені в суді, рішення суду, наскільки це буде можливо і доцільно, використовуватимуться на наступних стадіях процесу у Міжнародному суді ООН", – наголосив Ченцов.

За його словами, те саме стосується і процесів, ініційованих родичами загиблих у Європейському суді з прав людини.

Водночас посол підкреслив, що передача матеріалів щодо чотирьох підозрюваних у суд і ухвалення вироку – це кульмінація у процесі встановлення істини.

"У даному судовому процесі йдеться саме про притягнення до відповідальності конкретних осіб, винних у збитті літака. Звичайно, і в нідерландському суспільстві – адже більшість жертв, майже 200 осіб, були громадянами Нідерландів, – і на міжнародному рівні очікують, що чотирма особами справа не обмежиться і будуть пред'явлені нові обвинувачення. Таким чином, судовий процес, який розпочинається 9 березня, є дуже важливим етапом, але співпраця в рамках Спільної групи з розслідування продовжиться", – сказав він.

Ченцов заявив, що хоча процес відбувається в Нідерландах і відповідно до нідерландського законодавства, він має міжнародний характер. "Тому п'ять країн, правоохоронні органи яких ведуть розслідування, також розподіляють між собою фінансове навантаження. Відповідну допомогу, зокрема із забезпечення перекладу, надають й інші держави, громадяни яких загинули внаслідок цього злочину", – наголосив посол України в Нідерландах.

Нагадаємо, 9 березня 2020 року у Гаазі (Нідерланди) має розпочатись судовий процес у справі про збиття літака рейсу МН17, який може довести вину у цій трагедії вищого керівництва Росії. Однак суд ще не знає, скільки свідків заслухають.

Також повідомлялося, що представники Офісу генеральної прокуратури, Служби безпеки та Міністерства закордонних України візьмуть участь у судових засіданнях у справі про катастрофу рейсу МН17, які почнуться 9 березня в Окружному суді в Гаазі в Нідерландах.

Водночас судді не виключають відкриття нової справи щодо МН17

Довідка: Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею. Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня 2017 року міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

4 квітня 2019 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) повідомив уряду Росії про скарги родичів загиблих у катастрофі малайзійського "Боїнга" рейсу MH17 у 2014 році в Україні і просить Москву викласти міркування з цього питання.

19 червня слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних у збитті МН17 та оголосила їх у розшук.

Після оприлюднення міжнародною Спільною слідчою групою імен 4 підозрюваних у збитті малайзійського "Боїнга" над Донбасом СБУ висунула їм підозри в організації вчинення теракту.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme