UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Справа MH17: Нідерланди судитимуться у ЄСПЛ з Росією

Уряд Нідерландів подає позов проти Росії до Європейського суду з прав людини через її причетність до катастрофи пасажирського літака рейсу MH17 "Малазійських авіаліній" над Донбасом у 2014 році

Журналіст стрічки новин
Справа MH17: Нідерланди судитимуться у Є…
Фото: ЕРА

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням повідомлення уряду Нідерландів.

Влада країни наголосила, що цей позов стане кроком до справедливості для жертв та їхніх родичів.

"Забезпечення справедливості для 298 жертв рейсу МН17 та їх родичів було і залишається вищим пріоритетом для уряду. Крок, який ми робимо, передаючи справу до ЄСПЛ і, таким чином, максимально підтримуючи скарги найближчих родичів, наближає нас до нашої мети", — зазначається у заяві.

Додається, що Кабмін Нідерландів поінформує Радбез ООН про свої дії.

"У 2018 році Нідерланди разом з Австралією притягнули Росію до відповідальності за участь у збитті рейсу MH17. Уряд вважає важливим продовження переговорів з Росією в контексті державної відповідальності", – підсумували у прес-службі.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у день катастрофи у фігурантів справи MH17 був контакт з Росією на вищому рівні.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей. Усі вони загинули.

Раніше нижня палата парламенту Нідерландів наполягала на дослідженні обставин незакриття повітряного простору над Донбасом на момент збиття рейсу МН17, оскільки хотіла отримати більше ясності щодо ролі, яку Україна відіграла у цій катастрофі.

Серед іншого, депутати хотіли знати, чому повітряний простір над зоною конфлікту не був повністю закритий.

У парламенті Нідерландів попросили провести це розслідування ще в жовтні 2019 року. Потім Нідерланди звернулись до Росії та України з проханням про співпрацю. 

Водночас, українські урядовці неодноразово заявляли, що Україна діяла відповідно до чинних на той момент правил ІКАО та, спираючись на аналіз наявних ризиків, повідомляла про збройний конфлікт і запроваджувала заборони на польоти цивільної авіації.

Спочатку не можна було літати нижче, ніж півтора кілометра, потім нижче від ешелону 7 900 метрів. 14 липня 2014 року Україна запровадила заборону літати нижче 9 800 метрів.

Читайте також: Судовий процес у справі МН17: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme