Справа Манафота: ГПУ готує нові запити до США

Генеральна прокуратура готує нові запити до США з проханням допитати американського політтехнолога Пола Манафорта, який був консультантом екс-президента Віктора Януковича

Про це заявив керівник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, передає Depo.ua із посиланням на "Радіо Свобода".

"Так, звичайно, готуємо запити, будемо направляти з проханням допитів, надання документів", – сказав він.

За словами Горбатюка, кримінальна справа у США щодо відмивання Полом Манафортом коштів, зароблених в Україні за правління Януковича, вписується у розслідування Генпрокуратури.

Окрім того, починаючи з грудня 2014 року Україна вже надсилала на адресу Міністерства юстиції США і Федерального бюро розслідувань кілька клопотань про надання міжнародної правової допомоги.

Вони стосувалися провадження щодо розтрат у системі Міністерства юстиції і ролі Манафорта у цьому.

У клопотаннях йшлося про те, що Лавриновичу, його заступнику і тодішньому головному бухгалтеру міністерства інкримінують розтрату понад мільйон доларів на залучення американської юридичної компанії Skadden, яку український уряд найняв у 2011 році для оцінки перебігу справи колишнього прем'єра Юлії Тимошенко, пише видання.

"Відправили запит на допит представників фірми, Пола Манафорта", – каже Горбатюк.

Однак США не відповіли на прохання України допитати Манафорта або надати Києву матеріали, які можуть бути корисними для розслідувань, у яких він фігурує.

Наразі ГПУ розслідує дві справи, у яких фігурує Пол Манафорт.

Перша стосується розтрати коштів Міністерства юстиції, а друга – в частині матеріалів із "чорної бухгалтерії".

Нагадаємо, у Генеральній прокуратурі України заявили, що готові передати Федеральному бюро розслідувань США документи, які стосуються екс-керівника передвиборного штабу Дональда Трампа, а також радника колишнього президента України Віктора Януковича Пола Манафорта.

Довідка: 30 жовтня було оприлюднено звинувачення Полу Манафорту та Річарду Ґейтсу. Воно містить 12 пунктів і включає перешкоджання діяльності урядових установ США, відмивання грошей, несплату податків, шахрайські дії та роботу лобістом іноземної установи без реєстрації, що є кримінальним злочином в США.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme