Справа Лазаренка: США ніяк не домовляться про конфіскацію заморожених грошей (ДОКУМЕНТ)

Переговори сторін у справі Уряд США – проти Павла Лазаренка щодо досягнення мирової угоди про конфіскацію заморожених активів українського екс-прем'єра далекі від завершальної фази, втім мають "певний прогрес" впродовж останнього часу

Про це йшлося під час слухань справи в Суді Округу Колумбія, які відбулися 5 березня за участю офіційних представників сторін, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Як зазначив представник Уряду США у своїй доповіді перед суддєю Дж. Майклом Харві, переговори між сторонами продовжуються, і мають певний прогрес.

Натомість, суддя висловив незадоволення затягуванням переговорів та розпорядився на наступному слуханні представити всі факти та експертні висновки щодо справи кожною стороною. Він наголосив, що хотів би ознайомитися із засекреченими файлами справи з боку американського уряду, які мають бути розглянуті окремо. Зокрема, його зацікавили факти, чи відстежив уряд США історію фінансових операцій на рахунках Лазаренка, причому окремо йшлося про активи в Литві.

Крім того, із судових документів стало відомо встановлений дедлайн для наступних судових процедур по справі.

Так, до 29 березня 2019 року сторони мають завершити процес встановлення фактів. До 31 травня повинні бути остаточно сформульовані висновки експертів щодо справи.

Після цього, до 9 серпня має бути озвучене клопотання про винесення рішення судді у спрощеному порядку (без судового розгляду). Період до 20 вересня визначений для оскарження цього клопотання, й до 11 жовтня 2019 року має бути визначена підсумкова відповідь на клопотання.

Тим часом, дата наступних слухань у справі Лазаренка встановлена не була. Її суд визначить пізніше, у процедурному порядку, що можна буде дізнатися із судових реєстрів.

Нагадаємо, у 2016 році в ГПУ прогнозували, що Україна зможе отримати $280 млн з коштів, незаконно виведених за кордон екс-прем'єром України Павлом Лазаренком.

Довідка: Павло Лазаренко у 1996-1997 роках очолював уряд України. Перебуваючи в Кабінеті міністрів, він організував схему поставок газу в Україну через комерційну фірму, від якої мав особисті доходи. На якомусь етапі його партнером стала Юлія Тимошенко, яка керувала приватною компанією ЄЕСУ. Надприбуток, який виводився за кордон, формувався за рахунок завищення ціни на газ для споживачів в Україні. Пізніше ГПУ відкрила справу проти Лазаренка, коли він був депутатом Верховної Ради.

Він втік з України в США на початку 1999 року. У вересні 2006 року Лазаренко був засуджений до 97 місяців ув'язнення і $10 млн штрафу за відмивання грошей та інші злочини. Термін ув'язнення і штраф пізніше були зменшені, і він вийшов на свободу 1 листопада 2012 року. За інформацією американських ЗМІ, Лазаренко може проживати разом з другою дружиною і трьома дітьми поблизу Сан-Франциско, США.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme