Справа Гандзюк: ДБР відмовилося взятися за Луценка за розголошення даних

Державне бюро розслідувань неправомірно відмовилося реєструвати кримінальне провадження щодо розголошення Генпрокурором Юрієм Луценком відомостей досудового розслідування у справі Катерини Гандзюк

Про це у Facebook повідомив юрист Масі Найєм.

За його словами, заяву розглядав слідчий ДБР Віталій Шаманін. До новоствореного ДБР Шаманін прийшов з посади слідчого Прокуратури міста Києва.

"Нагадаю, заяву я подав за ч. 2 ст. 387 ККУ, мова в якій йде про розголошення даних досудового розслідування, вчинене, зокрема, прокурором незалежно від того, чи приймала ця особа безпосередню участь у досудовому розслідуванні. Ніяких інших кваліфікуючих ознак ч. 2 цієї статті не передбачає", - написав Масі Найєм.

Зазначається, що слідчий ДБР аргументує відмову внести відомості в Єдиного реєстру досудових розслідувань тим, що розголошення даних досудового слідства чи дізнання утворює склад злочину, якщо його вчинено без дозволу прокурора, слідчого або особи, і якщо було попередження про нерозголошення даних.

При цьому юрист наголосив, що слідчий посилається на ч.1 ст 387 ККУ, а заява про правопорушення була подана відповідно до другої частини цієї статті.

Також Найєм зазначив, до представник Держбюро посилається на те, що у заяві нібито не викладені обставини ненадання слідчим або прокурором письмового дозволу на розголошення Генпрокурором відомостей досудового розслідування у кримінальному провадженні.

"По-перше, знову ж таки, ч. 2 ст. 387 не передбачає класифікуючу ознаку у вигляді дозволу слідчого або прокурора на розголошення. По-друге, згідно з ч. 4 статті 214 КПК слідчий зобов'язаний у разі надходження заяви про кримінальне правопорушення прийняти та зареєструвати її. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви не допускається", - написав він.

"Тобто в разі надходження заяви про кримінальне правопорушення в обов'язковому порядку відкривається кримінальне провадження. І лише тоді за умови відсутності події, складу кримінального правопорушення чи достатніх доказів винуватості особи таке провадження може бути закрите", - додав юрист.

Найєм подав скаргу до Печерського суду на бездіяльність ДБР. Суддею у справі визначено Батрин Олесю Василівну.

Нагадаємо, 4 грудня адвокатка родини Гандзюк Євгенія Закревська заявила, що генеральний прокурор Юрій Луценко шкодить слідству у справі про вбивство активістки Катерини Гандзюк, розкриваючи деталі розслідування.

27 грудня Масі Найєм подав на Луценка заяву за розголошення відомостей у справі Гандзюк.

Довідка: Напад на Гандзюк стався 31 липня біля її будинку, молодик плеснув Гандзюк кислотою в обличчя. З опіками Гандзюк ушпиталили.

Наприкінці вересня Гандзюк записала відеозвернення з лікарняного ліжка. Вона подякувала за хороші слова на її підтримку і за погані слова, адже вони, за її словами, ще більше мотивують вийти з лікарні. Обпечена кислотою жінка зазначила, що має не дуже гарний вигляд, але він кращий, "ніж вигляд справедливості і правосуддя в Україні".

4 листопада активістка Катерина Гандзюк, яка дістала тяжких опіків під час замаху на неї, померла у київській лікарні №2. Їй було 33 роки.

Того ж дня слідчі змінили кваліфікацію нападу на чиновницю Херсонської міськради, кваліфікувавши його як закінчений злочин.

5 листопада Національна поліція передала кримінальне провадження у справі про вбивство Катерини Гандзюк до Служби безпеки України (СБУ).

4 грудня генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що у справі про напад на активістку Катерину Гандзюк підозру оголошено ключовому підозрюваному, громадянину Левіну.

Відомо також, що слідство встановило всіх замовників та організаторів нападу на активістку Катерину Гандзюк.

30 грудня Луценко зізнався, що знає вбивцю Катерини Гандзюк.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme