Спостерігати за виборами президента України дозволили трьом громадським організаціям

Центральна виборча комісія (ЦВК) надала дозвіл мати офіційних спостерігачів на виборах президента України 31 березня першим трьом громадським організаціям

Відповідні рішення було схвалено під час засіданні ЦВК 3 січня, пердає Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

Так, ЦВК дозволила Всеукраїнській громадській організації "Передові правові ініціативи", громадським організаціям "Свідома громадськість" та "Чернігівська правозахисна спілка" мати офіційних спостерігачів під час чергових виборів президента України 31 березня 2019 року.

Нагадаємо, станом на вечір 3 грудня про боротьбу за посаду президента України оголосили самовисуванець Ігор Шевченко, колишній голова СБУ Валентин Наливайченко, Андрій Садовий, Сергій Каплін, шоумен Володимир Зеленський, а також Петро Симоненко від Комуністичної партії.

ЦВК порадила українцям за кордоном "знайти" себе у списках для голосування на виборах президента.

Довідка: Верховна Рада України встановила, що президентські вибори відбудуться 31 березня 2019 року. Парламентські вибори мають відбутися в жовтні цього року.

31 грудня 2018 року в Україні розпочалася виборча кампанія.

Центральна виборча комісія ліквідувала всі виборчі дільниці на території Росії, зокрема в Москві, Ростові-на-Дону, генконсульстві в Санкт-Петербурзі, консульстві в Єкатеринбурзі та консульстві в Новосибірську.

Водночас Центрвиборчком розширив межі дільниць у Грузії, Казахстані та Фінляндії. Тому українці, які проживають на Росії, зможуть голосувати на виборчих дільницях у Тбілісі, Астані або Гельсінкі.

Висування кандидатів політичними партіями або шляхом самовисування на пост глави держави та подання кандидатами документів до ЦВК триватиме з 31 грудня 2018 року до 3 лютого 2019 року.

Перед поданням до Центрвиборчкому документів кандидат або партія, яка його висунула, має внести грошову заставу у розмірі 2,5 млн гривень.

Реєстрація кандидатів у Президенти триватиме до 8 лютого включно.

Проведення передвиборчої агітації розпочинається наступного дня після дня реєстрації кандидата на пост глави держави і закінчується о 24-й годині останньої п'ятниці перед днем голосування, тобто 29 березня.

Голосування на виборах президента проводитиметься 31 березня 2019 року з 8-ї до 20-ї години.

Результати голосування ЦВК має встановити до 10 квітня.

Не пізніше як через 30 днів після оголошення офіційних результатів новообраний президент має вступити на посаду.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна