Коронавірусний детектив: Кому вигідно замінити Ємця на чолі МОЗ

Навколо крісла голови МОЗ відбуваються невидимі, але дуже потужні зіткнення. І все це під час пандемії коронавірусу

Коронавірусний детектив: Кому вигідно за…

Історія про нібито відставку міністра охорони здоров'я Іллі Ємця з елементами коронавірусу та "алкогольної інтоксикації", яку вчора у своєму відеоблозі розповів нардеп Олександр Дубінський, може мати два пояснення. Або це справді щось близьке до істини, або новий міністр чимось не догодив олігарху Ігорю Коломойському і Ємця почали збивати відвертою брехнею.

Зворушлива історія Дубінського

Розказана Дубінським історія в особах викликала веселе пожвавлення у хмурих навколополітичних колах, адже в ній є всі необхідні елементи політичної трагікомедії: і неймовірний абсурд, і політична конспірологія і навіть елементи медичного детективу.

Обережно, ненормативна лексика!

Якщо скоротити повість до її фактичного змісту, то за словами Дубінського нібито ласий до наживи колишній міністр з уряду Януковича за допомогою очільника медичного комітету ВР Радуцького потрапив на посаду вдруге.

Але коли огледівся, то зрозумів, що нібито поживитись нічим, адже повноваження міністра стали значно меншими, а тут ще й несподівана епідемія… І вирішив міністр "зіскочити". Але, мовляв, писати пряму заяву про відставку сміливості не мав, то, "перехиливши пару чарок" минулими вихідними розіслав всьому державному керівництву повідомлення, що нібито в нього - коронавірус. Чим спричинив неабияку паніку у вищих ешелонах і необхідність повального тестування всіх високопоставлених контактерів. Нагадаємо, це все розповідає Дубінський, а не ми стверджуємо.

Ну а коли з'ясувалося, що коронавірус - фейк, міністру-невдасі нібито вказали на двері і на найближчому засіданні уряду задовольнять його заяву про відставку.

Сюжет дійсно феєричний. І завдяки своїй абсурдності в багатьох спостерігачів викликав сумніви: а може і правда це правда?

В такому випадку це - вирок не лише самому Ємцю, а й його начальнику Шмигалю. Та головно - президенту. Адже це вже дуплет факапів по одній і тій же кадровій позиції. Причому позиції - яка стала ключовою в умовах повзучої пандемії. Адже можна пробачити недосвідченому президенту експерименти та хіханьки з Гончаруком, Нефьодовим та іншими "міловановими". Але вдруге обгидитись з тим, від кого в прямому сенсі залежатиме процент потенційно врятованих? Народ такого може не зрозуміти…

Друга армія

Але можна подивитись на цю історію і під іншим кутом.

Міністерство охорони здоров'я з другорядного відомства, авторитет якого системно ронили протягом багатьох років, раптом перетворюється на головну сферу суспільного інтересу із відповідним накачуванням грошима, увагою та статусом. Зараз відбувається процес, дуже схожий на той, що переживала українська армія після російського вторгення у 2014 році. Коли величезні бюджети, що спрямовувалися на розбудову збройних сил, привабили до себе сонми "свинарчуків". І допомогли сколотити неймовірні статки і управлінцям, і деяким генералам, і липовим волонтерам з активістами.

Тепер настав час медицини. Коронавірус відкриває нові, небачені до цього можливості розпилів на поставках медичної продукції, побудові нових клінік та відділень, розвитку санітарно-епідеміологічної служби. Є безліч аспектів, де кожен шприць може стати джерелом неймовірного збагачення на довгі роки. Адже військові, дорожні, освітні та інші "непотрібні" бюджети незабаром буде розполовинено на користь медицини. Плюс додайте ще від 5 до 10 мільярдів доларів від МВФ, які ми сподіваємось отримати в якості допомоги на боротьбу з коронавірусом та порятунок економіки, і стане ясно, що військові мародери та дорожники від заздрощів і невимовної поваги будуть нервово курити у кутку. І все це невизначено довгий час відбуватиметься під покровом карантину або й надзвичайного стану. 

Звісно, що в таких умовах посада міністра стає ключової, оскільки саме від очільника відомства залежатиме куди і як спрямовуватимуть видатки.

Зараз пророкують, що місце Ємця може посісти головний санлікар Ляшко, але швидше за все це буде перша заступниця поки ще очілника МОЗ Ірина Микичак. 

Серед інших причин можливого звільнення Ємця можна назвати відмову влади вводити надзвичайний стан в Україні через коронавірус, на чому наполягав міністр. І тут, мовляв, не хочете оголошувати НС – тоді я не буду брати на себе відповідальність.

Трикутник олігархів

Коли б ми не аналізували масштабні фінансові схеми, завжди в цих розкладах впираємося у, здається, вічний трикутник, який складають прізвища Ахметова, Коломойського та Пінчука. Змінюються президенти, уряди, пріоритети і геополітичні розклади, а сталість цієї геометричної фігури залишається стабільною, хоча всередині й відбуваються певні тимчасові союзи і перетягування канатів.

Тож якщо розглядати випад Дубінського не лише з точки зору суті розказаної ним історії, а й оцінювати сам факт виступу з подальшими атаками на Ємця, то можемо констатувати зацікавленість у потенційній участі в процесі Ігоря Коломойського, думки якого часто вимовляються його медійним санчопансою.

Більше того, експресивність "кейсу Ємця", як її подав Дубінський, може свідчити про те, що на інших кінцях олігархічного трикутника таки змовились проти колишнього власника Приватбанку і, затягнувши у свої тенета президента і виконавчу владу, намагаються зруйнувати одвічний баланс та залишити третього гравця наодинці з непотрібною нікому тепер нафтою та іншими токсичними "ніштяками".

А на іншій планеті в цей час...

Тим часом, нагадаємо, Україна у публічному просторі продовжує готуватись до зустрічі з хвилею виявлених захворілих. І у телевізійних новинах ми, зі своєї карантинної галерки, напружено спостерігаємо за титанічною боротьбою нардепа Мотовиловця з трома ящиками китайських тестів та переможними реляціями президента, якого Єрмак не пустив на летовище аби особисто взяти участь у розвантаженні літака.

Зі всіма цими розкладами війну з коронавірусом ми, звісно не виграємо. Але зігріємось знатно, да.

І це навіює оптимізм, адже життя - продовжується.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"