Spiegel розповів про таємні листи Путіна до Коля про Україну

Президент Росії Володимир Путіна нібито відправляв листи щодо українського питання колишньому канцлеру Німеччини Гельмуту Колю
Depo.Влада
12 червня 2015 20:39
ФОТО: depo.ua
Spiegel розповів про таємні листи Путіна до Коля про Україну
Spiegel розповів про таємні листи Путіна до Коля про Україну

Російський лідер розраховував на те, що колишній канцлер заступиться за Москву, повідомляє depo.ua з посиланням на німецький журнал Spiegel.

Видання з посиланням на неназвані джерела пише, що за останній час президент Путін відправив кілька листів Колю.

На думку авторів матеріалу, "відправляючи листи, Путін сподівався, що Коль зможе заступитися за Росію в ситуації навколо української кризи". При цьому канцелярія колишнього канцлера в розмові з виданням відмовилася коментувати ці дані.

Журнал вказує, що думка Коля із зовнішньополітичних питань, як і раніше, має значення для членів Європейського Союзу. Видання звернуло увагу на те, що підтримка Коля могла б допомогти Москві у зв'язку з жорсткою позицією нинішнього канцлера Ангели Меркель.

Журнал нагадав, що раніше Гельмут Коль неодноразово застерігав європейських політиків від припинення діалогів з Росією.

"Участь Росії у вибудовуванні стабільної європейської системи безпеки має важливе значення", - писав він у книзі "У тривозі за Європу", яка вийшла в листопаді минулого року.

На даний момент Гельмут Коль перебуває в університетській клініці Гейдельберга після операції на стегні.

Нагадаємо, що на минулому саміті G7 було домовлено про можливе посилення санкцій проти Росії. За словами Ангели Меркель, західні лідери зважаться на цей крок в тому випадку, якщо ситуація в Україні буде погіршуватися.