Спадок Саакашвілі. Як опозиціонeри ділитимуть крихти рeйтингу грузина

Можна не сумніватися, що колеги-опозиціонери спробують розподілити між собою політичний капітал від учора не громадянина України Саакашвілі

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Спадок Саакашвілі. Як опозиціонeри ділит…

Безславний кінець українського періоду біографії екс-президента Грузії цілком може спричинити серйозні процеси в опозиційному таборі. Абсолютно очевидно, що без нього "Руху нових сил" скоро може прийти кінець. По-перше, фінансовий ресурс партії давали особисто під яскравого популіста Саакашвілі. Тепер він – у Штатах, і можна не сумніватися, що спонсори відмовляться від тепер абсолютно беззубого проекту, в якому немає жодного серйозного спікера. І хоча "Рухом..." продовжуватиме курувати помічник колишнього губернатора Одещини Давид Сакварелідзе, варто розуміти, що він – не харизматичний персонаж.

Авжеж, Саакашвілі зможе регулярно з'являтися на телеекранах: благо, технології дозволяють за допомогою Skype знаходитися у будь-якій точці планети. Є й інший важливий момент. Навіть якби Саакашвілі зберіг український паспорт, він не мав права брати участь ані у президентських виборах (для цього потрібно 10 років українського громадянства), ані парламентських, бо йому треба було прожити 5 років на теренах України. Тому екс-губернатору була визначена роль локомотива в цьому політпроекті. В Раду він би все одно не заїхав. За великим рахунком, Саакашвілі залишатися символом для своїх прибічників і за кордоном, але про мітинги, про реальне спілкування і поїздки Україною йому доведеться забути. Тому навряд чи хтось захоче платити за партію з лідером в екзилі.

По-друге, відсутність лідера "Руху нових сил" ризикує призвести до того, що інші політпроекти опозиційного штибу приберуть з політичної арени осиротілу партію. Адже, за великим рахунком, багато хто з колег Саакашвілі по опозиції були зацікавлені в тому, щоб прибрати конкурента. Мабуть, найбільший інтерес був у Юлії Тимошeнко, в чию популістичну нішу два роки тому вліз грузинський "варяг".

Водночас, деяким іншим проектам терміново доведеться думати над новим форматом об'єднанням. Йдеться, зокрема про нардепа Юрія Дерев'янка з його "Волею", й Валентина Наливайченка і його "Справедливість". Останньому, як пороблено: лише днями він повідомив про союз із Саакашвілі, а тут – на тобі. Варто очікувати на нові порухи і від Анатолія Гриценка, який останнім часом зблизився з Саакашвілі. Переглядатимуть списки союзників і в "Самопомочі".

Оскільки всі вони розуміють, що по одинці не виживуть, найближчим часом на нас очікують повідомлення про нові союзи й перемовини. Дуже ймовірно, що той таки Сакварелідзе приєднається до них, але лише в якості молодшого партнера. Проте у всіх вище названих політичних проектів існує спільна проблема: гонор й амбіції їх гетьманів роблять опозиційні об'єднання приреченими на провал.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme