Соцмережі сколихнув скандал через ремікс пісні "Плине кача"

Соціальні мережі підірвала інформація про те, що на українському радіо "Кісс ФМ" активно крутять пісню-реквієм "Плине кача" в жанрі ремікс
 

Соцмережі сколихнув скандал через ремікс…
Фото: Вікіпедія

Про це написала популярна блогерка Олена Монова у Facebook, передає Depo.ua.

За її словами, радіо KISS FM UKRAINE не просто використовує скорботну пісню в розважальних цілях, але і не бачить в цьому нічого поганого.

"Спочатку Гордон надає майданчик няш-мяш, прикриваючи лисину правом на контраверсію. Звичайно ж, Поклонська сповна скористалася можливістю і занесла у наше інфополе всі кремлівські тези, включаючи "переворот". А тепер мені повідомили, що радіо KISS FM UKRAINE щосили крутить в ефірі танцювальні ремікси на "Пливе кача". На дзвінок у студію надійшло "тю, ашотуттакова?", – написала вона.

Також вона жорстко додала, що така цинічна поведінка радіостанції не витримує критики і завдає шкоди українському сакральному символу.

"Розумієте, в чому тут справа. У кожної нації є свої герої і свої символи. Небесна Сотня поповнила пантеон наших героїв. "Пливе кача" давно припинила бути просто музичною композицією і стала символом. Завданням ворога завжди було не тільки знищити супротивника, а ще й знищити пам'ять, втоптати в бруд героїв і символи. В українській мові є чудове слово "паплюжити". Так от, KISS FM UKRAINE, ви спаплюжили пам'ять і розтоптали символи. Тому що танцювати на мертвих — не можна. Так роблять тільки вороги. Ви просто ох*їли", – підкреслила Монова.

У коментарях люди також висловили обурення.

 

Співробітники радіо "Kiss FM" вибачились і заявили, що нікого не хотіли образити і не мали наміру "танцювати на кістках". Більше того, вони запевняють, що таким чином висловили свою повагу.

Довідка: Пливе кача по Тисині – українська лемківська народна пісня. На думку істориків, вперше пісня була записана в 1940 році фолькльористом Дезидерием Запалом. Пізніше її вважали одним з гімнів Української повстанської армії. Особливу популярність пісня отримала після того, як її стали використовувати як реквієм на панахидах по загиблих активістах Евромайдану у 2014 році. Пізніше Пливе кача по Тисині стали виконувати в пам'ять про загиблих під час російсько-українського збройного конфлікту на Донбасі українських військових.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme