Сьогодні Україну можуть обрати членом Ради Безпеки ООН

Генеральна Асамблея ООН у четвер проведе голосування, обираючи п'ять непостійних членів Ради Безпеки Організації на 2016-2017 роки
Depo.Влада
15 жовтня 2015 08:59
ФОТО: depo.ua

Серед претендентів на членство визначена і Україна, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Початок процедури голосування Генасамблеї запланований на 10-ту годину ранку (17-та за Києвом). Країни-члени Організації – усього їх 193 – шляхом таємного голосування мають обрати претендентів, представлених у переліку кандидатів за регіональними групами.

Варто зауважити, що Україна є єдиним кандидатом у Групі європейських та інших держав. Втім вона буде вважатися обраною, якщо її підтримають дві третини країн-членів ООН.

Згідно з правилами процедури Генеральної Асамблеї, під час виборів непостійних членів Ради Безпеки "належна увага приділяється, головним чином і в першу чергу, ступеню участі членів ООН у підтримці міжнародного миру й безпеки, а також у досягненні інших цілей Організації та справедливому географічному розподілу".

Як зазначив напередодні з цього приводу глава українського МЗС Павло Клімкін, Україна відповідає визначеним вимогам.

За його словами, Україна завжди докладала значних зусиль для підтримання міжнародної безпеки та миру, й упродовж десятків років була найбільшим європейським контрибутором операцій ООН зі збереження миру.

Зазначимо, в передвиборчий період в ООН існує процедура, коли кожна країна-кандидат заручається підтримкою з боку інших членів Організації. Це може бути оформлено у письмовій формі, або усно. Як зазначив раніше постійний представник України при ООН Юрій Сергеєв, "письмових підтримок у нас вже достатньо, крім того маємо усні. Ми абсолютно розраховуємо на гарну якість (голосування - ред.)".

Результати мають бути оприлюднені в той же день, за практикою, впродовж однієї години після початку процедури.

Як зазначено на офіційному сайті Організації, із зали засідання Генеральної Асамблеї ООН вестиметься пряма трансляція.

Нагадаємо, Порошенко доручив міністру закордонних справ Павла Клімкіна особисто присутнім 15 жовтня на засіданні Радбезу. Він вважає, що рівень захисту українських інтересів в Радбезі значно підвищиться в разі позитивного голосування країнами-членами Генеральної асамблеї ООН з цього питання.

До складу Ради безпеки ООН входять 15 країн-членів - 5 постійних і 10 непостійних. Постійні - Китай, Франція, Росія, США та Велика Британія. 

10 інших членів обираються Генеральною Асамблеєю ООН на дворічний термін (кожного року по 5), починаючи з 1 січня. Члени обираються регіональними групами і затверджуються Генеральною Асамблеєю ООН. 

Непостійні члени Ради Безпеки ООН обираються за географічним принципом, а саме:

п'ять - від країн Африки і Азії;
один - від країн Східної Європи;
два - від країн Латинської Америки;
два - від країн Західної Європи та інших країн.

Більше новин політики читайте у розділі Влада.depo.ua