Узгоджено принципи формування коаліції та уряду

Представники політичних сил, які пройшли до парламенту і планують створити коаліцію, узгодили протокол, який передбачає принципи формування коаліції і нового складу Кабінету Міністрів
Depo.Влада
12 листопада 2014 07:47
ФОТО: depo.ua
Узгоджено принципи формування коаліції та уряду
Узгоджено принципи формування коаліції та уряду

Про це повідомляє «5 канал», передає ДеПо.

Згідно з документом, коаліційна угода буде містити три розділи: загальні положення (принципи), регламент діяльності коаліції, напрямки діяльності, тобто зміст реформ: короткострокові (пріоритетні) і середньострокові.

Коаліційна угода складе основу для програми діяльності майбутнього уряду.

В протоколі зазначено, що до участі в коаліції, яку формують «Народний фронт», «Блок Петра Порошенка» і «Самопоміч», запрошені також Радикальна партія Олега Ляшка та Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина».

Згідно з документом, керівними органами коаліції є збори коаліції і рада коаліції.

Від кожної фракції до складу ради коаліції входить три представника, один з яких повинен бути главою фракції. Кожна фракція в раді коаліції має один голос.

«Рада коаліції приймає рішення 3/4 голосів. Повинен бути визначений перелік питань, рішення по яких приймається консенсусом», - йдеться в документі

Щодо принципу формування складу Кабінету Міністрів в протоколі сказано: «Прем'єр-міністр формує склад уряду на основі консультацій з парламентською коаліцією і несе персональну відповідальність за його роботу. Особи не можуть бути призначені на посади за квотним принципом ».

Крім того, документ передбачає, що міністри самі підбирають собі заступників.

Як повідомляв ДеПо, підписи під протоколом про формування більшості поставили представники п'яти партій- «Народного Фронту», «Блоку Петра Порошенка», «Самопомочі», «Радикальної партії» і «Батьківщини». Членами майбутньої коаліції не можуть бути представники політичного об'єднання «Опозиційний блок» і депутати, які голосували за диктаторські закони 16 січня. Щоб позафракційні депутати могли увійти до коаліції, їм необхідно вступити в одну з фракцій - учасниць коаліції.